Jak przekonać rodziców na komputer?

Dzień Dobry
Mam na imię Karolina i mam 14 (prawie 15 lat)
Moim zdaniem jest to już odpowiedni wiek na własny komputer, a ja nadal korzystam z komputera taty.
Teraz kiedy jest pandemia otrzymuje też wiele zadań z informatyki itp. Nie chce tego robić na kompie jednego z rodziców.
Oni mówią że 3 komputery w domu to za dużo…

1 polubienie

Witaj!
Nie wiem jakie są możliwości finansowe Twoich rodziców, ale uważam, że do nauki powinnaś mieć swoje urządzenie. Jak ich przekonać, to nie wiem, bo nie znam Twoich rodziców.

5 polubień

Sprzetu w domu nigdy za duzo, tym bardziej, że w wspolczesne komputery maja w nazwie “osobisty” i kazdy powinien jesli sa na to warunki finansowe i wifi w domu miec swoj.
Oczewiscie zawarcie z rodzicami umowy o ograniczeniu mozliwosci korzystania z tresci niebezpiecznych, a przynajmniej infirmowaniu o dziwnych czatach, informacjach
(wybacz, ale mlode stworzenie jastes, a net pelen drapieznikow i oszustow, z ktorymi dorosli tez nie zawsze sobie radza, trafiasz na setki bzdur, klamstw, plotek i jesli nie masz dobrego kontaktu z rodzicami, zeby moc to przedyskutowac to sie ich obawom nie dziwie)
Porozmawiaj o tym - bo jesli wzgledy finansowe az tak nie sa wazne, to moze wlasnie o to chodzi…?

4 polubienia

Witam. Trudno mi uwierzyć w tą historię :relaxed:

Bo faktycznie 3 to dużo.
Ja i siostra mieliśmy 1.
Wiele zalezy od stanu konta rodziców i ich zaufania do ciebie. Może wiedzą lub przypuszczają że ów komputer wykorzystasz do rozrywki a nie nauki?
Mów rodzicom że gonią cię terminy. Że otrzymujesz dużo treści od nauczycieli które musisz przerobić.

1 polubienie

Dlaczego?

1 polubienie

Dlatego bo, macie 2 komputery, czyli biedy nie ma.
Od marca macie zdalne nauczanie, wiedzą jak ważny to dla Ciebie sprzęt.

1 polubienie

Mieliście jeden? A kiedy to było? Teraz to za 1/3 wypłaty można kupić komputer xd

Pierwszego PC mieliśmy w 2005 kiedy ja na studia poszedłem. Po 2 latach walki ja kupiłem laptopa bo podjąłem robote a siostra została na PC. Po studiach każdy poszedł w swoją stronę i miał najpierw lapka a potem także smartfona.

2 polubienia

@GumowaKaczka do nauki kupisz teraz netbook za 400zł, to nic w porównaniu z ceną smartfonów ugniatanych w naszych kieszeniach i torebkach, które są 10 razy droższe.
Kilkanaście lat temu, w wielu miejscowościach nie było dostępu do internetu, w Polsce ten rynek zaczynał się rozwijać, dlatego sprzęt komputerowy był drogi.

1 polubienie

Toż przecież pisze chyba iksde

2 polubienia