Jak rozumiesz poniższą myśl autorstwa Józefa Piłsudskiego?

„Naród wspaniały, tylko ludzie k…wy”

1 polubienie

Że jeszcze parti PO nie spadło poniżej 10 procent. :rofl:

Myślę, że autorowi, gdy to mówił znów puściły nerwy. :smirk:
Znany z tego był, że nie przebierał w słowach. Lubię te jego wypowiedzi poczytać czasem.
Ten cytat też lubię.
„Ja tego, proszę pana, nie nazywam Konstytucją, ja to nazywam konstytutą. I wymyśliłem to słowo, bo ono najbliższe jest do prostituty. Pierdel, serdel, burdel”.
:crazy_face:

5 polubień

To byl czlowiek,liczacy sie tylko z wlasnym zdaniem.
Nadawal sie calkowicie na dyktatora.

1 polubienie

Może dlatego Polacy taki sentyment do niego czują? :grimacing::thinking:
Słyszałam wypowiedzi w tym tonie.

1 polubienie

W tamtych czasach,kto pracowal w panstwowym zakladzie,a byly takie,byl panem
A on tez troche pseudoprzedsiebiorcow trzymal za morde.

1 polubienie

Trzymanie za mordę kogo się da, a szczególnie bogatych, bogacących się po dziś dzień dobrze się ma.
Układy, układziki… gdzie tego nie ma?
Im kto silniejszy tym więcej trzyma w garści.

2 polubienia

Tego sie nie uniknie,ale dobrze jest ograniczyc ukladziki,do minimum.

2 polubienia

Ludzie są po prostu niedouczeni. Brak podstaw ekonomii. Nadmiar tradycji i religii. Zamknięcie na świat.

3 polubienia

Tak, dlatego kibicuję dochodzeniom dziennikarskim i jak mogę wspieram je. Szczególnie te, które mają choć trochę niezależności, ale wszędzie chodzi o pieniądze nie ma co sobie oczu mydlić.

1 polubienie

Tak, ale jest jeszcze coś takiego jak zwykłe, szare życie moje i sąsiadów.
Ludzie douczeni wcale nie mniej się spierają i ci uczeni zarazem bogaci też mają różne zdania.

Bo jest różnica między byciem prostym a prostakiem.

2 polubienia

Niestety,od czasow Fenicjan,chodzi tylko o pieniadze.
Ponoc szczescia nie daja,ale bez nich niesposob zyc.

1 polubienie

Podobno typowych prostaków jest między nami jakieś 5%.
Więc nie tak źle Tyle, że głupotę widać bardziej, bo zwraca uwagę.

1 polubienie

Nie ma jednej dobrej linii,dla wszystkich.
,Gluchy,bedzie wolal telewizor,slepy radio’’

2 polubienia

Rozumiem to doslownie

Ojej, Jozio moglby zdefinowac - kandydaci czy wyborcy???:sweat_smile::joy::rofl:

Wlasnie - zastanawia mnie, ze przy tak duzej emigracj i to nie tylko tej ostatnich 30 lat, bo ludzie z kraju emigrowali z roznych przyczyn zawsze, w Polsce ciągle pokutuje feudalne przywiazanie chlopa do ziemi, a raczej panskiego folwarku :thinking: i kazdy kto wybierze sobie inne miejsce do zycia to juz zdrajca, sprzedawczyk.
Ale powiedzmy, ze takie nastawienie to efekt PRL gdzie emigracje nazywano zdrada i ucieczka z jedynego, wspanialego i slusznego systemu.
Kwestie nauki ekonomii @Devil? Zalezy jak Biblie czutasz, ale to dosc madra ksiazka - podstawy tam znajdziesz (i to niekoniecznie pogonienie kupcow ze swiatyni w Nowym Testamencie)

2 polubienia

“Jak nie potrafisz kogoś przekonać, to go chociaż obraź.”

Ja,który nie przepadam za tym narodem jako całoscią,nie rozmawiam z ludzmi ktorzy piastując stanowiska jako reprezentant narodu,plują do własnego gniazda.