Jak tam pogoda?

image

3 polubienia

Za 2 miesiące to już będziemy mieć ładne kolorki skóry, jak harmonik na swej ROD-działce…

Wczesny przylot bocianów to żadna anomalia i zdarzało się to już niejednokrotnie w przeszłości. Poza tym nieliczne bocianie osobniki z różnych względów zimują w naszej strefie klimatycznej i z powodzeniem zimę przeżywają w doskonałej kondycji.

4 polubienia

w Hiszpanii zadomowily sie niedaleko wysypisk smieci (przysmakiem bocianow sa drobne gryzonie, krorych tam nie brakuje, ludzkie zarcie tez sie nada, choc zdarza sie, ze pomyla plastik z jadalnym odpadkiem i trzeba takiego ratowac. sa pod scisla ochrona) i ani mysla o podozach… a gniazda? dobrzy ludzie stawiaja konstrukcje z platformami, zeby nie musialy daleko szukac.
image

4 polubienia

Co za czasy :confused: Już nawet bociana nie stać na żabie udka.

3 polubienia

moze mieszkancy Madrytu (w tle) lepsze rzeczy wyrzucaja niz zabie udka)
takich ilosci leniwych bocianow jak wokol duzych miast, a Madrytu w szczegolnosci to nigdzie chyba w Europie nie znajdzisz.


u mnie wysypiska sa z kolei opanowane przez mewy, ktore pomimo bliskosci morza to chyba by juz ryby w wodzie nie zlapaly?

2 polubienia

Mądrzej wcześniej przylecieć, niż marnować życie na nieharmonijną cywilizację…

Pewnie przed wylotem nie obejrzały pogody bo była czarna plansza.

5 polubień

Więc waszymi hiszpańskimi śmietniskami skusiliście nasze polskie bociany? Głupie czy co?

PS na tym drugim zdjęciu to nie są bociany. Może mewy.

przeciez pisze, ze kolo mnie zamiast bocianow mewy skolonizowaly wysypiska, bociany trzymaja sie razej dalej od morza.
a w Nawarze hiszpanskiej sa jeszcze wysypiska zdominowane przez sępy , z tym ze tam jest to dla nich ostatecznosc, bo swiadomie zostawia sie padline na polach, zeby glodne nie lataly - wielkie te sepy, ale tak smierdza zgnilym miesem, ze wytrzymac sie nie da. chcialam cobie na pamiatke pioro lotke wziac (takie drobne ponad pol metra piora) - ale po piatym moczeniu w detergencie i goracej wodzie dalej zajeżdżało trupem, nie dalo sie…

3 polubienia

No widzisz, tak mnie obraz zauroczył że tekstu nie spostrzegłem. image

1 polubienie

:joy: ostatnio to wszyscy sie na pismo obrazkowe przestawiaja. to przez rebusy…

1 polubienie

U mnie ZIMA .
Mróz,dużo śniegu i tak ma być podobno jeszcze przez tydzień.

3 polubienia