Jak telewizje liczą oglądalność?

Na 100% tv naziemna jest jednokierunkowa. Teoretycznie w kablówce też nie pytają o badanie danych więc też nie powinna. TV cyfrowe… np cyfrowy polsat co jakiś czas coś sprawdza , nie koniecznie wysyła…

1 polubienie

Na wszystko sa tzw. badania.Chocby przez telefon na wybranej grupie odbiorcow,zwykle ok. 1000 osobowej.Te jednak sa dosyc przypadkowe wiec wiecej mowiace sa badania przeprowadzane w odniesieniu do konkretnych programow i lub cykli programowych.Te jednak przychodza i…koncza sie po jakims czasie.
I w zwiazku z tym,najczesciej robi sie badania czegos co nie znika czyli wiadomosci.W Polsce,przy narastajacej w oczach nienawisci jednych do drugich,to takze rzutuje na inne programy ale…Niestety z tego samego powodu nie zbada sie sympatii do jakosci tylko raczej co do przekonan.np. grup wiekowych.

Sondażami.

I tak myślałem. A sondaże są robione przez telefon stacjonarny… i są g warte.

wiesz jak są one wiarygodne?

Sa pewnie i jakies nowe metody ale nie jestem juz na biezaco.Ciekawe ze,przynajmniej w oficjalnych komunikatach,bez wzgledu na metody,podaje sie te same granice bledu statystycznego… :innocent:

Teraz nadal telemarketerzy korzystają z telefoni stacjonarnej… Więc mało wiarygodna grupa docelowa?

probka wybiorcza
kazdy liczy tak, zeby mu bylo wygodnie i po drodze

@collins02 sam fakt, ze jestem tak mila i uprzejma wlaczyc telewizor? liczy sie?
co do portali ? nie mam innego wyjscia jak sprawdzic maile i takie rozne - no to wlaczam interie i inne brewerie

Są takie elektroniczne dinksy które się montuje przy telewizorze. One rejestrują czas i numer kanału jaki jest oglądany. Wystarczy reprezentatywna grupa telewidzów którzy wyrażą zgodę na takie “podglądanie” ich. Zarejestrowane dane zbierane są prawdopodobnie zdalnie, poprzez internet. Potem statystycy przeliczają tę grupkę na całą populację TiVioglądaczy i już mamy dane do publikacji.
Zastanawiam się czy z tego że ludkowie dają się podglądać to mają jakieś profity?

chyba nie maja
proponowali mi cos takiego i wyszlo na to, ze do interesu musialabym doplacac. bo rzadko wlaczam TV :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:

1 polubienie

Ja rzadko włączasz to się nie nadajesz na testera.

wlaczam na lokalne wiedomosci i prognoze pogody
to drugie niekoniecznie, bo jak mnie w gnatach lupie to znaczy, ze na polnocy Hiszpanii deszcz bedzie padal :wink:

1 polubienie

A co Ciebie obchodzi północ kiedy Ty na południu bardziej? image

mnie nie, ale moje kosci to interesuje