Jak to smakuje?

Są warzywa i owoce,których nie dane mi było dotąd spróbować.
A tak chciałabym poznać ich smak.
Choćby taka GUJAWA…
Jak to jeść?
Macie takie “zachcianki”?
Na co?

2 polubienia

GUJAWA
Można by pomyśleć, że ten słodki owoc o raczej łagodnym smaku nie zawiera dużej ilości witaminy C, ale nic bardziej mylnego! Już mała miseczka pokrojonych owoców gujawy może dać Ci około 600% dziennej zalecanej dawki! Przeziębienia i grypy będą się Ciebie trzymać z dala, jeśli masz pod ręką ten owoc. Polecamy sięgać po jego naturalne formy i trzymać się z dala od wypełnionych cukrem napojów o smaku gujawy. To nie to samo!

3 polubienia

Pierwsze słyszę.

2 polubienia

Jest nas dwoje.

2 polubienia

Z takich egzotycznych owoców lubię liczi. Niestety z puszki lepsze.

image

2 polubienia

Jadłem nauralne. Podobno na czzco zabijają. Smak taki se.

2 polubienia

W soku są smaczniejsze i obierać nie trzeba.

1 polubienie

Początkowo mają kolce gdy rosną i są twarde / wtedy są trujące - kilku w Italii się przekręciło a odtrutki nie ma, jedynie płukanie żołądka pozostaje, poza tym owoc nadrzewny, po zerwaniu krótko trwały na dżem bo bardzo słodki i soczysty - może na 1410, co nieco pojadłem - może z kobiałkę

1 polubienie

Akurat wywolane do tablicy skrzyzowanie pomidora z zoltym kiwi? Nie dostąpiło zaszczytu połaskotania moich kubeczkow smakowych. ,:rofl:
A zachciewajki zwiazane z egzotycznym jedzeniem miewam.
Aktualnie jest sezon na okre ponoc po polsku ma dzwieczna nazwe pizman

2 polubienia

Okre to ja przyrządzam najlepiej w Kanadzie (powiem skromnie) :wink:

1 polubienie

Guyave jadamy na Karaibach, jest tam tego dużo. Ciekawi mnie smak i zapach Duriana . U nas można je kupić mrożone ale jeszcze się nie odważyłem.

3 polubienia

Raz zjadłam avocado, bo Juli nie smakowało a mnie bardzo. Ale to było 30 lat temu. Od tego czsu nie robię eksperymentów i żrę czereśnie, śliwki i jabłka (ostatnio sok pomidorowy: widać potasu mi brakuje…) zależy jaka pora roku.

3 polubienia

Okra jest popularnym warzywem. Co prawda pochodzi z Afryki, ale uprawy sa na całym świecie.

1 polubienie

Ponoc durian śmierdzi, ale smaczny. Pewnie jak z pewnym serem - nie wachac przed jedzeniem :stuck_out_tongue_winking_eye:

2 polubienia

Tak. Jest soczysty i ma delikatny smak.

Nie mam zachcianek jedzeniowych, rzadko mi się to zdarza.

1 polubienie

Dlatego pewnie jesteś szczupła …
image
:innocent:

3 polubienia