Jak widzicie najbliższą polityczną przyszłość Polski?

Wracając do Polski Tusk apeluje do prezydenta Andrzeja Dudy

A tutaj kto zniknął z polityki

Co Ty wypisujesz? Widziales jak wyglada pustynia???

1 polubienie

Widziałem ale oprócz Gazy są tam jeszcze inne miejscowości w tzw Strefie Gazy

Spójrz na początek filmu

Ja nie pytam czy pustynie widziales w TV czy necie, ale czy byłeś w takim miejscu
A wiadomo, ze osady tam byc musza, bo jednak jakas namiastka rolnictwa czy hodowli tam funkcjonowala. Nie wszystko importowali.

1 polubienie

Spokojnie, oni tych lotniskowcow trochę mają 11 sztuk plus 9 uniwersalnych desantowych
A na Morzu Srodziemnym mogą liczyc na wsparcie NATO (Wielka Brytania, Wlochy, Hiszpania, Francja), poza tym jeszcze od strony oceanu Australii i niewykluczone, ze rowniez i Indii
Persów w obecnym wydaniu to tez tam za bardzo nie lubią. A ich (podobnie jak Turcja z Bosforem) atutem jest kontrola ciesniny Ormuz.
A jeszcze sa lodzie podwodne w zanadrzu.
Lepiej nie myslec co by bylo gdyby, bo sie czlowiek zaczyna rozgladac za porzadna flaszka. :joy_cat::face_with_head_bandage:

1 polubienie

Najbliższa przyszłość Polski nie będzie taka różowa. Przede wszystkim nowy rząd będzie ponosił konsekwencje bałaganu finansowego, jaki po sobie zostawia PiS i to jest najistotniejsze. Obawiam się, że ceny skoczą, dlatego pozytywem jest to, żeby przejęcie władzy się przeciągnęło i podwyżki nastały jeszcze przed tym przejęciem. Bo znów będzie wina Tuska. Mocno podejrzewam, choć mylić się mogę, że PiS zrobi wszystko, aby oddawać rządy jak najdłużej, ale Kaczyński głupi nie jest i szybko odda władzę z tego, właśnie względu.

A Duda, jak zwykle zrobi to, co mu Kaczyński nakaże.

2 polubienia

Zawsze istnieje szansa, ze otoczenie Kaczynskiego bedzie naciskalo, żeby jeszcze ostatnia premie wziąć. Chciwość ludzka nie zna granic. Poza tym notariaty też maja ograniczoną przepustowosc, poprzepisywac to wszystko na rodzine i “słupy” trochę potrwa. Zwlaszcza przy wszelkiego rodzaju fundacjach.

2 polubienia

Jestem pelna obaw. Pis wladzy tak latwo nie odda
Czytalam dzis o pomydle Czarnka by tworzyc kolalicje z Psl i niektorymi posłami 3 drogi i koalicji. Juz kombinuja kogo by tu zkukizowac. Nawet wersja z premierem.Kosiniakiem ( pod kierunkiem pis).

4 polubienia

Kolego, termin uchwalenia budzetu goni…

1 polubienie

Poza tym pustynie są różne

Postynia to pustynia, zyc sie tam za bardzo nie da, czy to bedzie piasek, kamienie, lód czy nawet Pacyfik.

1 polubienie

Zbigniew Ziobro ma 19 posłów w PiSie i może chcieć marginalizacji Morawieckiego…

Ja slyszalam o 18.
Ale to niewielka roznica. I nie chodzi o marginalizacje Morawieckiego, ale fakt, ze jego partia, choc startowali z list PiS, ma podobnie jak Konfa wystarczajaca liczbe poslow, żeby zalozyc wlasne kolo poselskie.
I wtedy prezes moze ich pocalowac w d** jesli chodzi o “dyscyplinę glosowania”
Jesli tak sie stanie to jest pierwsza rysa na monolicie za jaki uchodzil do tej pory PIS z przyklejką partii kuwetowych.

A bedac w opozycji Kaczynski ma stosunkowo maly margines, czym przekupic Zbysia, a ten wydaje się ambicje ma potężne.

2 polubienia

Wszystko wskazuje na to że Duda będzie to przeciągał :confused:

1 polubienie

Prognozy na najbliższą przyszłość

Pewnie będzie.
Ale nie da sie w nieskończoność.
Z drugiej strony dla opozycji tych kilka dni tez potrzebne, bo przedwyborcze uklady trzeba zamienic na solidną umowę koalicyjną. Jak wszędzie będą problemy z wierzgajaca lewicą. W Polsce z Zandbergiem na czele. Tu mamy taka
Ione Belarra, fajna kobitka, ale jak na moj gust za lewicowa.

4 polubienia

Może zaczne w ten sposób…Wolę być naiwniakiem lub nawet durniem,niż zgorzkniałym grzybem,wróżącym z fusów lub malo nadającej sie do tego,własnej przeszłości…
I dlatego udzielam votum zaufania tym ludziom którzy zawalczyli o to zwyciestwo!
Nawet Tuskowi którego ludzką twarz zawsze lubiłem.
I mam nadzieję że zwycieży gospodarka!
Bo tylko wtedy można spokojnie rozmawiać o innych sprawach.
Skoro kiedyś lewica desygnowała do rządzenia świetnego faceta,nazwiskiem Hausner to dlaczego dzisiaj nie mialby sie pojawić ktoś kto coś rozumie i coś potrafi?
I ten jeden jedyny raz,oddam"hołd" postaci tragicznej za jaką uważam imćv Kukiza.Ale to on pierwszy nagłośnił swego czasu,pojecie upartyjnienia życia codziennego.
I miał cholerną rację.I do dzisiaj jest to najgorsze co nam dolega i co w sumie,bezpośrednio powoduje tę przeklętą polaryzację.
Kukiza wciągnął cuchnący kombajn polityki ale myśl została…
Moim życzeniem jest aby ta jesień ludów,odnowiła nas samych,uwolniła od nienawiści i tak jak dzień wyborów przywołał w nastroju ,koniec lat 80-tych,tak i chciałbym by to nie spowodowalo samozadowolenia a przeciwnie,uzmysłowiło jak wiele jest do zrobienia i nadrobienia.

4 polubienia

Myśl Kukiza została, ale, jak dla mnie, on już nie. Skundlił się przy PiS, zeszmacił i tyle było by z mej strony o nim, tym bardziej, iż okazał si,e bardzo nieskuteczny w swym celu.

@ihtiel Tego rządu jeszcze nie ma, ale bądźmy optymistami.

Przed koalicją niesamowicie trudny egzamin, który mogą oblać.
Widzę tu jeszcze jedną okoliczność. Wewnątrz PiS już gryzą się miedzy sobą i Kaczyński musi całą energię skierować na gaszenie pożarów. Może być tak, że nie ugasi. Jest niemłody i różnie to może z tym być, choć, zastrzegam, śmierci mu nie życzę, ale gdyby go zabrakło będzie po PiSie.
Ziobro jest blisko i dobrze widzi, co się tam dzieje, czeka na to co będzie się dalej działo w PiS. Już raz z Kurskim zdradzili kartofla, a później jak te kundelki wrócili, łasząc się niemożebnie, bo samodzielnie nie udało się im w polskiej polityce zaistnieć. Teraz znów Ziobro ma okazję na nieuzależnienie się od prezesa.

No i zapowiada się, że PiS będzie przeciągał oddanie władzy na tyle, na ile się da.

Mam mało czasu na komputer, wychowuję swoje wnuki, bo zostałem z nimi sam. Ale po 23 tego miesiąca muszę już być w Holandii ze względów, qrva, medycznych znów. Dlatego tak mało na forum mnie jest.

5 polubień

Kurski zbija kase jako bankier w ue.Czy w czymś spowinowaconym z tym ponadnarodowym tworem.Identycznie jak mloda gwardia LSD sprzed 25 lat.Pamietasz Sylwie Pusz? :wink: :innocent:
Kukiz,jak napisalem,juz mnie nie interesuje.Interesuje mnie jego myśl która wciąż jest aktualna.

4 polubienia