Jak widzicie przyszłość

TVN? Jeśli to (poniżej) przejdzie, to koniec…

Spółki Skarbu Państwa chcą przejąć TVN‼️

Pis przygotował projekt ustawy, która uderza w wolne media! Obecna ustawa o radiofonii i telewizji mówi o możliwości udzielenia koncesji podmiotowi zagranicznemu, którego siedziba znajduje się poza obszarem Europejskiego Obszaru Gospodarczego. PiS chce dodać do tego jednak warunek mówiący, o tym, że koncesja może być udzielona, tylko jeśli podmiot ten nie jest zależny od osoby zagranicznej mieszkającej (lub posiadającej siedzibę) poza wspominanym wyżej obszarem. Nowelizacja ustawy o KRRiT mogłaby uderzyć przede wszystkim w Grupę TVN, której siedziba znajduje się w USA.

My, jako Lewica będziemy przeciwko każdej ustawie, która ma ograniczać wolność niezależnych mediów w Polsce!

‘’Pis chce powołać konsorcjum : PKO SA, PKO BP, GHM i Orlen, które wyłożą odpowiednią ilość pieniędzy i kupią udziały w wielkości 51 proc. Chodzi o to, żeby powoli ale skutecznie przejąć stację, która jest najbardziej antyrządowa. ‘’ – mówi Krzysztof Gawkowski

2 polubienia
2 polubienia

Ja też. Ale może jednak do tego nie dojdzie…

1 polubienie

Coś mi się zdaje, że w Polskę czeka następna wielka awantura. Według jakiegoś niezależnego sondażu, prowadzonego za granicą, PiS ma 28% a KO 24% po pojawieniu się Tuska. Dokładnie, nie wiem, jaki to sondaż, bo wychwyciłem to na holenderskim portalu na pół godziny przed wyjazdem do Polski czyli 2. 07. o godz 5. Następne włączenie komputera nastąpiło u mnie w kilka dni później i już tej wiadomości nigdzie nie znalazłem.

Jeżeli jednak, to prawda, to PiS, gdy nie przechwyci wszystkich mediów, to najbliższe wybory przerżnie z kretesem.

W tych badaniach Hołownia miał 14, Lewica i Konfa po równo, poniżej 10 każda, a PSL na wylocie.

3 polubienia

No w koncu cos sie dzieje xe

Czasami mam wrażenie, że oni dlatego tak długo się trzymają, że chamsko i wbrew wszelkim regułom łamią wszelkie normy i postępują wbrew wszelkim zasadom. Coś, co powinno być powodem do zmiany ich na kogoś normalnego wbrew zasadom ułatwia im utrzymywanie się na powierzchni. Jak takie pływające coś tam. Nie wchodzę raczej na tematy polityczne, bo potem nie wiem jak się mam uspokoić.
Ile jeszcze będzie tych nieprawidłowości i tego łamania wszystkich norm?

5 polubień

Napierw ktos musi to chciec sprzedac.
Oczywiscie isnieje cos takiego jak wrogie przejecie.
Analize trzeba zaczac od znajomosci strukur wlasnosci spółki, ktora od kilku lat nie jest notowana na polskiej gieldzie.
Analitykiem gieldowym nie jestem - troche danych jest w wiki, ale to nalezaloby poszukac w rejestrach. Kto jest wlascocielem wkasciciela z Holandii?
Po pandemii moze sie okazac, ze np. posrednio kapial chinski. A kto bogatemu zabroni?
Wiadomo, ze pdobno nie ma gorszego niz odrzucona kobieta, ale wyglada na to, ze jednak jest - odrzucony pozez USA polityk…

2 polubienia

Poproszę moderację o żółty kolorek dla wypowiedzi

[quote=“okonek, post:7, topic:15149, full:true”]
Napierw ktos musi to chciec sprzedac.
Oczywiscie isnieje cos takiego jak wrogie przejecie.
Analize trzeba zaczac od znajomosci strukur wlasnosci spółki, ktora od kilku lat nie jest notowana na polskiej gieldzie.
Analitykiem gieldowym nie jestem - troche danych jest w wiki, ale to nalezaloby poszukac w rejestrach. Kto jest wlascicielem wlasciciela z Holandii?
Po pandemii moze sie okazac, ze np. posrednio kapial chinski. A kto bogatemu zabroni?
Wiadomo, ze pdobno nie ma gorszego niz odrzucona kobieta, ale wyglada na to, ze jednak jest - odrzucony pozez USA polityk…

1 polubienie

Nie widzimy. Wszystko stoi na głowie.
Nawet zboczeniec na placu zabaw dla dzieci nie razi tak bardzo zwłaszcza, że dzieci zamiast się przerazić robiły mu fotki. tzn.dzieci 9-10letnich nie przeraził. Spoko…już 5-latki wiedzą jaki tatuaż ma tata na siusiaku i newsem bardziej przerażona jest nauczycielka niż dzieci.

3 polubienia

juz jedna afera byla z Rywinem w tle…
nie liczac tej zamiecionej pod dywan, kiedy przejeto RUCH i powstala spolka Telegraf.
cp prawda na unicestwieniu RUCH-u to sie mocno nacieli - jaki to byl moloch to byl, ale dysponowal swietna siecia kolportazu i czyms co dzis chcieliby miec pisowcy - monopolem na dostarczanie jedynie slusznej informacji jako, ze panstwo bylo jedynym dysponentem drukarni i przydzialow papieru. nie mowiac juz o cenzurze.
co do badan opinii? to sa robione co kikla dni, a dobranie odpowiedniej probki to nie problem, wyjdzie to co zamawiano…

Nie mają tu większości. Pomysł nie przejdzie. Chyba że PiS pozbędzie się Gowina i zrobi loda Kukizowi.

1 polubienie

Ta ustawa to troche proponowanie USA, zeby podpilowywaly galaz, na ktorej siedza.
Nie da sie ukryc, ze TVN w kwestii dobrego PR wiecej robi niz TVPiS.
Z calym brakiem szacunku dla amerykanskich analitykow, nie sadze zeby byli az tak glupi, zeby nie pamieatc na jakiej linii propagandowej opierala sie dyktatura proletariatu (obecnie suwerena 500+).
No i mial byc Fort Trump?

2 polubienia

“My jako lewica…”
Ja pier… do czego to juz dochodzi!!!
Czlowiek zyje w czasach gdy patologiczna lewica stoi “na straży wolności” którą gwałciła i tępiła przez ponad pół wieku… :innocent:
Element niszczenia wszystkiego co niepokorne wobec pisu.Nic poza tym.Ale jednak to MEDIA.Czyli coś najważniejszego co pis jako kryptokomuchy,wie doskonale.
Wybory za dwa lata.Do tego czasu tylko zamach stanu mógłby cos zmienic szybciej.

3 polubienia

Jeżeli TVN nie dostanie polskiej koncesji, to prawdopodobnie postara się o zagraniczną (prawdopodobnie czeską lub niderlandzką) jak większość stacji satelitarnych. Problem będzie tylko z TVN, TVN7, TTV i Metro, bo te stacje nadawane są również naziemnie.

2 polubienia

Prorok czy co…

Dobry z Ciebie obserwator.

Na serio uwazacie ze Kukiz zostal przekupiony? Jakos malo realne wedlug mnie. W jednej chwili kompletnie sie zniszczyc w oczach polakow za COS?
NIEMOZLIWE.
Na pewno mają na niego jakies haki, i to duzo powazniejsze niz jakies zostanie “zdrajcą” “sprzedawczykiem” itp w oczach kolegow i wszystkich dookola…

1 polubienie

Haki to Kaczyński ma na wszystkich swoich. Specjalnie się takimi otoczył, by mu posłuszni byli. Tylko co to ma wspólnego z dobrem Polski? A Kukiz musiał dołączyć do PiS, bo już od dawna groził mu polityczny niebyt. Tylko w ten sposób ten pasożyt może jeszcze jakiś czas doić Polskę. Swój piosenkarski talent przepił, ma duże długi, bez bycia tzw politykiem spadnie na dno.

2 polubienia