Jak widzimy lecące stadko 30 kawek czy wron, to wg Ciebie wiedzą one,

co robią i dokąd lecą, i że mądrze tam lecieć?

  • Lecą świadomie
  • Lecą instynktownie
  • Trudno powiedzieć
  • Mam jeszcze inne zdanie na ten temat

0 głosujących

Instynkt im to mówi.

1 polubienie

Instynkt im nie powie, że warto gdzieś konkretnie lecieć, muszą to świadomie wybierać.

1 polubienie

Wybierają instynktownie

1 polubienie

Nie można instynktownie mądrze wybrać, musieli Cię urobić w szkołach…

Nie tylko kierunek lotu da się wybrać przy pomocy instynktu, ale co Ty o tym wiesz Harmonik… Ciebie interesują tylko te murowane klatki zwane DSHnami i zamknięcie wszystkiego i wszystkich na ograniczonej przestrzeni. Żeby zrozumieć instynkt trzeba być bardziej skłonnym do naturalizmu, a Ty jesteś typowym wytworem cywilizacji.

2 polubienia

Od dziecka zmagałem się z dorosłymi o atrakcyjniejsze życie naturalne, i to ja miałem rację. Nie stworzyłbym niczego cywilizowanego. nieharmonijnego, ani ubrań i butów, ani instrumentów muzycznych, ani ognia i uprawy ziemniaków i zbóż. Wystarczyłyby mi dojrzałe, słodkie owoce drzew i krzewów.

Widza, odbieraja rzeczywistosc w inny sposob niz ludzie.
Na pewno choby ze wzgledu na budowe mozgu wiele dzialan podejmuja dysponujac innymi informacjami. Dla ptaka powiew wiatru moze byc wrogiem lub przyjacielem, dla przecietnego przechodnia bywa to obojetne.
Strus ma wiecej neuronow w oku niz mozgu i czym w koncu mysli? Pewnie lapami bo w nogach szybki.

2 polubienia

lecą instynktownie, wszelkie dane - gdzie odpoczywać, nocować, żerować, pory wylęgu itd. mają zakodowane w DNA poprzez rodziców, podobnie z ochroną zdrowia - jako nieliczni mogą wytwarzać potrzebne sobie leki z grupy witamin podstawowych, ale i korzystają głownie z ziół, wielkość mózgu nie świadczy o jakości wiedzy czy jej zawartości, bo posiadają też wiedzę o aerodynamice prądów powietrznych, wiatrów itd. gdzie swobodnie się obywają bez map czy kompasu, w większości trafiają tam gdzie poprzedni byli poprzedni rodzice na żerowisku czy noclegu. Postępują tak stosownie dla swego gatunku, gdzie żyją w określonym konkretnym celu - z reguły zwalczają nadmiar szkodników zachowując równowagę w ekosystemie

1 polubienie