Jak z tym urlopem okolicznościowym?

Jutro urodzi mi się córeczka, wezmę 2 dni okolicznościowego, ale nie dopytalem się w pracy czy czwartek też będzie liczony jako urlop czy środa i piątek, a czwartek pomijany że względu na święto?

To są dni wolne - płatne, liczone jak “szychta”, więc powinieneś mieć wolne jutro i piątek.

2 polubienia

Tylko pozniej zanieść do kadr akt urodzenia i tyle?

1 polubienie

Tak. Nie musisz tego urlopu brać jutro, sam możesz zdecydować o terminie, tak mówią przepisy.
Coś tam przeczytałam,ze poród będzie przez cesarkę ? moja koleżanka tak rodziła kilka miesięcy temu, jej facet dostał od lekarza chorobowe - opiekę i dodatkowo urlop ojcowski się nalezy, 2 tygodnie rozbity na 2 razy.

4 polubienia

@Kacper_Jagielski , z chorobowym nie przeginaj, ja na Twoje l4 bakać nie będę :stuck_out_tongue:

1 polubienie

A na ile dni lekarz wpisał mu to zwolnienie - opiekę?

1 polubienie

hahahahaa, wiedziałam,że oko się zaszkli , czekaj :thinking: ktoś mi tu chorobowe wypomniał dzisiaj, nie wiesz kto?
Nie wiem jak się losy chorobowego potoczyły, ja zaczęłam swoje .

1 polubienie

Święta to święta. Wolne!

1 polubienie

Potem tylko zanosisz akt urodzenia do kadr i gitara.

Tak. Ale musi ten urlop wypisac. Na ktore dni chce. Oczywiście swięta się nie liczą. No i nawet te 2 dni nie musza byc w kupie. Tak jak praciwnikowi pasuje. Na pewno na dzień w ktorym bedzue rodzinę zabierać ze szpitala. Kilka dni na opiekę od lekarza tez nie zaszkodzi.