Jak zmienić Polaka?

A teraz do San Escobar.

1 polubienie

Te 1000 lat temu to byl wybor z cyklu Rzym albo Bizancjum. Wybor Rzymu dlugi czas byl korzystniejszy - problem zaczal sie razem z kontrreformacja poparta przez krolow mocno zwiazanych z Watykanem. A, ze kraj wczesniej az taki katolicki nie byl, to preferowanie jednej religii skonczylo sie oplakanie. Choc niewiele brakowalo, żeby Zygmunt August poszedl w slady Henryka Tudora i sluzbe Rzymowi wypowiedzial. Ciekawe jak potoczylaby sie wtedy historia?

3 polubienia

Gdzie popełniliśmy błąd?

1 polubienie

Zwróć uwagę na jeden mój post u mk777

1 polubienie

Nie ma już nadziei?

Jest. W następnych pokoleniach. Młodzież w Polsce rokuje, ona jest naprawdę fajna.

2 polubienia

Najwiekszy to wybierajac Wazow.
Brak ciaglosci dynastycznej z prawdziwego zdarzenia. Oni niby spokrewnieni ale swoje interesy widzieli niekoniecznie w Rzeczpospolitej (zreszta krolowie w calej Europie to dojsc kto jest kto i czyj dziadek lub kuzyn trudne). Dodajac przekupstwo i rosnaca sile oligarchii magnackiej?
Abstrahujac od Polski - zobacz jak Putin w pieknym stylu oligarchow spacyfikowal. Nad ta niewielka grupa ma kontrole. Reszta kierunek gulag lub emigracja.

2 polubienia

A tak w ogóle to czemu ci ktorzy dzielą naród wygrywają wszystkie wybory?
Może my sie przez te podziały łączymy? 2 opcje, wyraźne różnice i wiadomo czego sie spodziewać. Stabilizacja :stuck_out_tongue_winking_eye:

A może po prostu nadmiar religii i kompleksów sprawia że jesteśmy zwyczajnie głupi?

Stawiam na brak wyobrazni wyborców przyzwyczajonych do glosowania wg wskazan “autorytetow” czarnych lub czerwonych.

2 polubienia

Polak ma gen służalczości?

Bo Putin został pierwszym oligarchą wśród ruskiej oligarchii. Szef szefów.A rosyjski potencjał nadal się marnuje niewykorzystany. Rosja, to niby potęga, ale ciągle potencjalna i jak tam była bida, panie, tak jest dalej…

1 polubienie

Raczej lubi jak sie za niego mysli. Komuna do nadmiernego myślenia nie zmuszala.

1 polubienie

Jedyna nadzieja w nowych pokoleniach. My juz zmian nie dożyjemy.

1 polubienie

Ja to opisałam z punktu widzenia wewnetrznej polityki Moskwy. O Putinie mozna duzo, ale nie to, ze jest dobrym gospodarzem , choc na takiego pozuje. spadkobierca Bizancjum

1 polubienie

Święte słowa dobrodziko, święte słowa…

Putin to stalin nowej generacji :wink:

2 polubienia

Nowe pokolenia wychowane przez dziadkow teskniacych za komuna, czy powtarzających jak to bylo przed wojna w Polsce wspaniale?

Nie. Do Stalina bym go nie porównywał. Zmykam, zbyt piękna pogoda na tkwienie przed kompem, a piwo lepiej w plenerze smakuje.

1 polubienie

Raczej bym stawiał na wnuki dzieci naszych dzieci. Będziemy juz latac na Marsa :joy:

Ja na najblizszy czas piwa mam po dziurki w nosie. A pogoda to trochę wiatru dającego wrazenie, ze diabel ogonem w kotle ze smola miesza. Upal i wilgoc.