Jak zmienić Polaka?

Z Polską jest trochę jak z miłością:
On poznaje dziewczynę i marzy żeby ona się nie zmieniła… ale się zmienia.
Ona poznaje faceta i już widzi jak chce go zmienić… ale on się nie zmienia :stuck_out_tongue:

Przyjmijmy, że macie moc sprawczą i możecie zmienić jedną cechę naszych rodaków. Tylko jedną, bez skomplikowanych zależności. Co byście zmienili i dlaczego?

5 polubień

Poczucie wyższości nad innymi.

2 polubienia

Że im wzmocnić poczucie wyższości? :wink:

Odrobina życzliwości, takiego usmiechu na co dzien

3 polubienia

A dlaczego właśnie życzliwość?

Odwrotnie. Niestety, generalnie naród odziedziczył po przodkach, albo sarmatyzm, albo pańszczyżnianość.

3 polubienia

Kurczę… ja zawsze mam wątpliwość na ile to pewność siebie… a na ile maskowanie kompleksów?

1 polubienie

Bo juz mam dość tej zajadłości i zawisci. Ciagle narzekanie, bo mi sie nalezy, a inni to maja za dobrze? W zasadzie powinno sie zaczac od wzajemnie opluwajacych sie politykow i celebrytow.

5 polubień

ej… o ludziach mówimy a nie o politykach :smiley:

2 polubienia

Mariusz, pamiętam, że jesteś z wyuczonego zawodu historykiem, choć nie wykonywałeś go praktycznie. Ale pamiętasz wiele i zgodzisz się ze mną, że wojna polsko - polska zaczęła się po panowaniu Zygmunta III Wazy i, tak naprawdę nie skończyła się do tej pory. Niczego Polaków nie nauczyła bratobójcza rzeź pod Mątwami w 1666. To ona, ta niekończąca się wojna, doprowadziła do unicestwienia Rzeczypospolitej, ona spowodowała upadki przegranych powstań. Co ja Tobie będę wymieniał? Sam wiesz. W PRL tliła się podskórnie. Jedyny chwalebny moment, to Solidarność. Ale moment, bo już w Oliwie, wzięto się za łby. Byłem tam, widziałem, słyszałem.

Ogólnie, powiedzieć można, że każdego Polaka racja jest najmojsza.

Kaczyński świetnie zna naród, z którego się wywodzi i genialnie to wykorzystuje.

5 polubień

Zlikwidowałabym cwaniactwo lub zazdrość wszystkim wszystkiego, nawet niepełnosprawnemu ładnego wózka inwalidzkiego. Chyba ta bezinteresowna zazdrość jest najbardziej wkurzająca.

4 polubienia

To co im serwuje to “pochwała głupoty”

W ogóle same racje mamy i mądrości… a państwo co chwilę po dupie dostaje

2 polubienia

To jest raczej niemożliwe aby zmienić coś nagle w człowieku w połowie jego życia czy na starość, co zostało wyuczone i zakodowane od małego… ale zbytnia puta i arogancja - patrzenie na innych z góry, jest czymś co można by wyrugować.

2 polubienia

Zawiść. Bardzo brzydka wada. Na szczęście nie jesteśmy w tym osamotnieni, ale przodujemy :wink:

6 polubień

Otóż to… chwilę temu bym powiedział, że życzliwość… ale nawet na tym portalu mnie przekonano :wink:

1 polubienie

Życzliwość to bardzo pożądana cecha Polaka, ja zawsze ją oddaje, gdy otrzymuję :wink:

3 polubienia

Nie ma jednej cechy przypisanej do jednego narodu.Anglikow nazywaja zarozumialcami a dla mnie to jedna z najwiekszych bredni z jakimi sie w zyciu zetknalem.
Niemniej sa takie ktore wyprowadzaja z rownowagi gdy zbyt czesto sie powtarzaja.
I dla mnie jest to w przypadku Polakow,niechec,nienawisc,zlosliwosc wobec wlasnego narodu.Nie chce mi sie juz ktorys raz pisac ze wystarczy sobie na obecny stan w Polsce popatrzec bo od tego mozna juz szalu dostac.
Mam raczej na mysli tych co wyjezdzaja za granice i pluja do wlasnego gniazda.Takze tych co za granica zachowuja sie tak ze najlepiej Polaka unikac.Cwani,roszczeniowi,zawistni…
Polacy nie cierpia siebie na wzajem i to jest dla mnie najgorsze i zawstydzajace.

3 polubienia

Qui pro quo, Clarice, qui pro quo

1 polubienie

Stosunek do pracy.

1 polubienie

Jak zmienić polaka?
Najlepiej by było 1020 lat temu Polskę do Niemiec przyłączyć. Albo np. do Norwegii.

2 polubienia