Jaka frekwencja wyborcza w waszych miastach?

No zobaczymy,bo sadzac po doniesieniach szykuje sie nocne czuwanie.:joy_cat:
W kazdym razie, kto rano wstaje to temu tym razem sie udało.

3 polubienia

No niestety drodzy państwo kolejna kadencja PiSu się zaczyna jednak Opozycja miała dobry wynik i prezes nie będzie miał pełnego monopolu na władzę

1 polubienie

Miejscowość, w której głosowałem liczy niespełna 2000 mieszkańców i przed 18 kilka minut było 59%. Do końca, jak wieść gminna poniosła, przekroczono 70%. Ludzi o 18 było sporo, ale kolejka nieduża, do 20 minut, z tym, że powstała już po moim głosowaniu, czyli ok 18.
Co ciekawe, koleżanka córki, która zna tu wszystkich doskonale, policzyła, gdy wychodziliśmy, że w tej kolejce stało 29 osób i szepnęła mi do ucha, że z nich tylko jedna zagłosuje na PiS.
Ogólnie wygrało KO, przed TD i lewicą, a PiS był za nimi. Stawkę zamykała konfa.

2 polubienia

PiS już jest opozycją i nie wykluczam, że w tej roli rozpadnie się na części po pewnym czasie.

4 polubienia

To było takie pierwsze wrażenie od razu po wyborach jeszcze wtedy o tym nie myślałem po prostu patrzyłem na procenty

1 polubienie

Procenty pewne to w butelce. Tymi z wyborow zajmie się system d’Hondta, ktory daje fory tym o najwieszej liczbie głosów, ale na szczescie nie uniemozliwia koalicji.

1 polubienie

Dziś prominentny polityk PiS, wiceminister MON, bodajże, powiedział, że dają sobie miesiąc czasu na zbudowanie koalicji, ale, na pewno nie z KO i Lewicą. Wychodzi na to, że kusić będą Trzecią Drogę i konfę. W polityce nie ma słowa nigdy, więc zobaczymy czy im się uda. Według mnie, nie uda im się. Ale obawa pozostaje.

3 polubienia

Ponad 80%

2 polubienia

70% z ogonkiem :wink:

2 polubienia

Duży ten ogonek był?
U mnie to ja nie wiem. Nie chciało mi się stać i liczyć.
:thinking:

3 polubienia

A ja z kajetem i ołówkiem stałem i liczyłem :wink:

3 polubienia

To masz za to puchar!
puchar1 kopia

3 polubienia

Właśnie zerknąłem na stronie PKW jak z frekwencją w mojej gminie - najbardziej szczegółowa statystyka dostępna online ( lepsze dane chyba tylko na drzwiach miejsca głosowania ) - wyniosła 68,81 %. Jak to na wschodzie, zwyciężył PiS - 49 %, druga okazała się Trzecia Droga - 24%.

3 polubienia

Wlasnie mnie to zastanawia, czemu ten “wschód” taki pisowski?
Ja wiem, ze tam kazdy “gotowy grosz” na wage złota, bo gospodarka taka, ze często barter kwitnie (przygraniczny tez, a na kursie hrywny i zasadach dostawy i ubezpieczenia towaru to sie chyba lepiej znaja niz niejeden pracownik MHZ).
Ale to tradycja jakas?
Ja z “czerwonej Łodzi”
Frekwencja cos 79%.
Odsetek zmoheryzowanych 26.

2 polubienia

Bo im “dają”. Więcej nie piszę, bo uszy mi więdły gdy słyszałem szczegóły :grimacing:

2 polubienia

Jako mieszkaniec tamtego regionu mogę powiedzieć że tam nie ma poparcia dla PiSu tam jest fanatyzm nic do nich dotrze nawet jak by przyłapać prezesa jak kradnie dlaczego kochają tak prezesa? Sam do końca nie wiem ale głównie chodzi o pieniądze z socjalu o to że PiS o nich dba a Platforma nie robiła nic tylko kradła i do tego wszystko zrujnowała

3 polubienia

Tamtego tzn?

Świętokrzyskiego

1 polubienie

Jesli chodzi o “upadek” PGR i miejscowosci gdzie jedynym zywicielem byl wielki, nierentowny zaklad produkujacy glownie na potrzeby wschodniego brata, to przlozyli sie wszyscy w tamtych czasach.
Niestety zmianom strukturalnym produkcji nie towarzyszyla sensowna polityka socjalna. Ludzi zostawiono samym sobie.
Zreszta nawet jakby byla, to te kilkadziesiat lat kołchozu czy to bylo rolnictwo czy przemysł? Dosc skutecznie wyplenilo z ludzi indywidualizm i myślenie.
O dzikiej prywatyzacji nie wspominając.
I wtedy kradli wszyscy. Czy to obecny PiS czy PO?
Dodaj do tego takich dziwnych, co to w polityke sie nie bawią, bo obłowili sie na samym początku.

2 polubienia