Jaka frekwencja wyborcza w waszych miastach?

Dużo ludzi przy urnach? Ciekaw też jestem jak wygląda sytuacja za granicą podobno że w Polsce i za granicą jest dużo ludzi

3 polubienia

Koło 23 % na godzinę 12:00

3 polubienia

U mnie też. O 12:00 - 23 procent

3 polubienia

W Berlinie kolejka w ch*j koło bramy brandemburskiej bo pokazywali w tv

A u mnie tragedii nie było

1 polubienie

Ja bylam rano (Alicante), kolejki za duzej nie bylo. Ale jak wracalam, bo jeszcze wypadalo troche spalinami poodychac i sniadanie zjesc, to juz zaczynalo byc tloczno i troche zamieszania bylo, bo sa dwa lokale wyborcze
Zglosilo się ponoc ponad 13 tys. chetnych do glosowania, nie liczac tych co maja zaswiadczenia z Polski jako turysci.
Większość jak widzialam kart referendalnych nie brała.

4 polubienia

Ciekawe czy policzą na czas za granicą bo wiadomo jak jest

2 polubienia

Powinni. Obawiam sie, ze gdyby bylo inaczej to jednak rozpętałby sie skandal.
My podlegamy pod konsulat w Barcelonie, tam raczej problemow nie bylo z rejestracja na wybory, ale jako doswiadczony emigrant wszelkiego rodzaju placowki dyplomatyczne staram sie omijac duzym lukiem jesli chodzi o sprawy urzędowe.

3 polubienia

Zrodla wlasne podaja, że w Barcelonie pod lokalem wyborczym tlumy…

3 polubienia

Też czytałem

U mnie było sporo ludzi, ale byłam raniutko. Podejrzewam, że więcej było takich, którzy chcieli zagłosować rano i resztę dnia mieć już dla siebie.

5 polubień

Do mnie kumpel dzwonił.
Stoja juz dwie godziny i konca nie widac.
Wloski strajk czy co urządzają?

2 polubienia

Tu zaczyna sie problem, czy wszyscy zdaza zaglosowac???

2 polubienia

Jeśli ktoś ustawi się w kolejce do głosowania przed nastaniem ustawowej godziny zakończenia wyborów, to zostanie wpuszczony do lokalu wyborczego i będzie mógł oddać swój głos, nawet jeśli będzie to już po godzinie 21.

3 polubienia

Byłem o 12 na bazarku. O dziwo otwarty. Zanotowałem kilka cen:
Pistacje - 33 zł
Koper - 30 zł (drogo!)
Zielenina - 12 zł
Marchew - 10 zł
Konfitury - 8 zł

Całkiem udane zakupy! Podobno ceny się mogą zmienić do wieczora, ale poczekamy.

4 polubienia

A jak lokal nie pomiesci chetnych?
Utrudniaja to glosowanie jak mogą. Przeciez nic nie stalo na przeszkodzie zorganizowac glosowania korespondencyjnego? W innych krajach to norma, a do tego zachowuje się margines na dotarcie glosu, żeby sie to nie piętrzyło w przeliczaniu. Kwestia chciec i zorganizowac.
Byle nie w stylu Sasina i 70 milionów w błoto…
Swoja drogą juz przy wyborach prezydenckich, tych wlasciwych było widac jak władzuchna “kocha” Polaków mieszkajacych za granicą. Zwlaszcza, że obecna mloda emigracja to już nie kruchtowa, do kraju przyjeżdża i do polityki podchodzi dosc krytycznie.

2 polubienia

Czyli przewidujesz zmianę zarządzającego tym bazarkiem?

2 polubienia

Istnieje szansa, ze pistacje jako produkt importowany stanieja?

4 polubienia

Tak, bazarek podupada i zmiana zarządu jest raczej bardzo prawdopodobna! :slight_smile:

2 polubienia

Oby tak było nie przepadam za pistacjami szczególnie ze względu na starego sklepikarza co nimi handluje który jest jakiś nieprzyjemny

2 polubienia

Fizyczna pojemność lokalu wyborczego nie ma znaczenia. Krótko przed 21. Komisja powinna się zainteresować, ilu oczekujących jest na zewnątrz. O godz. 21. zostanie ustalony koniec kolejki, a Mężowie Zaufania będą tego pilnować.

4 polubienia