Jaka jest przewaga abonamentu nad kartą?

Chodzi o korzystanie z telefonu. Nie zamierzam o to pytać jakiegoś operatora, bo ktoś taki raczej nie będzie obiektywny.

Czy np internet w abonamencie jest szybszy, bardziej stabilny, a połączenia jakościowo lepsze?

Przecież prepaid też ma nielimitowane rozmowy, smsy i internet, więc abonament jaką ma przewagę? Przecież musi jakaś mieć, prawda?

Choćby taka, że możesz mieć możliwość otrzymania telefonu za 1 zł albo po znacznie obniżonej cenie …

1 polubienie

To ma być ta “przewaga”, przez którą warto zakładać sobie kaganiec na dwa lata?

Dla jednego kaganiec a dla innego możliwość posiadania aparatu na którego w danym momencie by sobie nie mógł pozwolić.

Powiedzmy, że firma oferuje jakiś aparat za 2000 zł.
Można sobie takowy kupić i mieć na kartę, ale trzeba wybulić te dwa koła.
Można też sobie załatwić “kaganiec” na dwa lata i zapłacić na początku na przykład 1zł …

Jest wybór. Poza tym nie każdy chce lub może od razu tyle kasy zapłacić, a chce mieć aparat taki jaki mu się podoba.

2 polubienia

Bywa taniej. Zalezy do czego potrzebujesz i jaki sobie abonament wybiezesz. Moja mama uzywa tylko do dzwonienia (nawet bez smsow bo nie umie) i ma obonament za 24 zl. Na karte jej wychodzilo dużo drozej bo kazda minuta się liczyla. Teraz rozmawia ile chce.

3 polubienia

W tej chwili jedyna różnica to ten koszt telefonu. W abonamencie masz na raty (nie ma już telefonów za 1 zł, te czasy nie wrócą), a na kartę musisz zdobyć aparat własnym przemysłem.
Jeśli chodzi o jakość połączeń czy internetu – nie ma żadnej różnicy.
Więc jeśli posiadasz dobry aparat i skończyła Ci się umowa, warto przejść na kartę, minusem jest, że trzeba pamiętać o doładowaniach

4 polubienia

Różnica to chyba tylko możliwość otrzymania phona za śmieszne pieniądze w abonamencie.

Nie ma już smartfonow za smieszne pieniądze. Teraz płacisz osobno abonament i raty za telefon. Najtańsze telefony jak widziałem w abonamentach są po 400-500 zł.

3 polubienia

moim zdaniem nie ma. Za 360 zł w orange mam 1 TB mobilnego LTE (ok. 30 Mb/s). Normalnym ludziom starcza to na rok spokojnie.

1 TB na rok? Dalej to tam jest?

jest, tydzień temu włączałem nawet. do tego 40GB za granicą i nielimitowane rozmowy i smsy na normalne numery krajowe

U niektórych operatorów są plany abonamentowe z 30 dniowym okresem wypowiedzenia bez telefonu. Jest to o tyle wygodne, że z aktywnym poleceniem zapłaty nie trzeba się martwić o jakieś doładowania. Jeżeli chodzi o abonament z telefonem, bardzo często w naszych warunkach jest nieopłacalne, bo za taki sam sprzęt przeważnie można gdzieś indziej nabyć taniej, również spłacając zakup ratalnie.