Jaką rzecz czlowiek robi tylko raz w zyciu?

no na pewno nie zobacze Notre Dame w Paryzu drugi raz takiej samej, sadzac po projektach szykuje sie jakas nastepna szklana piramida jak w Louvre albo cos w rodzaju Centrum Pompidou z rurami kanalizacyjnymi na elewacji.

3 polubienia

Człowiek raz się uczy czytać. Mam tu na myśli zdrowego człowieka. Nauczy się tej umiejętności i już drugi raz się nie uczy.
Wprawdzie można po wylewach czy urazach stracić tą umiejętność, ale nie słyszałem, by ktoś drugi raz się znów czytać uczył, choć teoretycznie i to chyba jest możliwe.
Google: Nie znaleziono żadnych wyników wyszukiwania dla hasła “znów się uczył czytać” .

3 polubienia

A Wiktor? :slight_smile:

1 polubienie

Przecież Wiktor właśnie się nauczył :slight_smile:
Ale brawo za skojarzenie! Nawet ja o tym nie pomyślałem :grin:

2 polubienia

A wracając do twojego postu:

Człowiek raz się uczy czytać.

Moim zdaniem, człowiek większości rzeczy uczy sie raz. Np. jazdy na rowerze czy pływania - czy można tego zapomnieć? Pomijam aspekty dysfunkcji fizycznych, rzecz jasna.

4 polubienia

Myślę, że tylko raz zostaje człowiek papieżem … Nie znam przypadku, by ktoś był nim dwa razy. (Już znam :slight_smile: )

3 polubienia

A to zależy JAKI człowiek ?
filozoficznie…
image

1 polubienie

Leon VIII (łac. Leo VIII, zm. 1 marca 965 w Rzymie) – papież w okresie od 6 grudnia 963 do stycznia 964 i od czerwca 964 do 1 marca 965

3 polubienia

Może miał urlop bezpłatny przez pół roku?

2 polubienia

Według Wikipedii faktycznie taka sytuacja miała miejsce. Brawo @okonek!
Fajne pytanie, można się przynajmniej czegoś nauczyć.

1 polubienie

Pozbywa się kikuta po pępowinie.
Kobieta traci dziewictwo.
Tylko jeden raz jesteś w ciele innej osoby.

5 polubień

i Benedykta V na zastepstwie. w tle wystepowal jeszcze Jan XII.
calosc rezyserowal Otton I, dziadek Ottona III kumpla od kieliszka Boleslawa Chrobrego.

2 polubienia

wikipedia tylko potwierdzila, a o tej sytuacji czytalam w jakims hiszpanskim opracowaniu - ten akurat mial szczescie, bo zdarzaly sie powroty, ale najczesciej tacy papieze ladowali na listach antypapiezy, ten jest zdaje sie jako jedyny jest wymieniony w oficjalnym spisie papiezy prawowitych.

2 polubienia

Bardzo dobrze @Bocca-Lupo, ale mnie chodziło o te rzeczy co do których człowiek ma wybór.

1 polubienie

No i jak mawiali filozofowie - można tylko raz wejść do takiej samej rzeki :slight_smile:

1 polubienie

Panta rei…

3 polubienia

Też o tym myślałem, ale to nie pasuje do założeń pytania, bo tu człowiek nie ma wyboru.

Nie w tym sensie - może próbowac ale sie nie da, o to bardziej mi chodziło.

Człowiek raz zdaje maturę. Jak zda i ma zaliczoną, to drugi raz nie zdaje, choć teoretycznie by mógł.
Słyszał kto o takim co zdawał drugi raz maturę, chociaż miał zdaną?

1 polubienie

No, ale można zdawać (forma niedokonana) wiele razy, podobnie jak egzamin na prawo jazdy i wiele innych testów.

1 polubienie