Jaka szkoła

Syn znajomego ma średnią 5.1 i nie dostał się do liceum. Chciał w przyszłości studiować medycynę. O jakim profilu szkołę powinien teraz wybrać według Was?

  • Rzeźnik
  • Technik Weterynarii
  • Masarz
  • Innym (Jakim)

0 głosujących

Inne liceum :slight_smile:
Świadectwo, świadectwem, nauczyciele zapowiadali, że powystawiają wszystkim bdb oceny, więc chyba bardziej liczy się wynik egzaminu niż ten papierek na koniec roku.

3 polubienia

ja sie juz w tych szkolach pogubilam - dla mnie optymalnie byloby ciagnac nauke w jakiejs szkole ogolnoksztalcacej.

3 polubienia

Oczywiscie ze inne liceum.I z ta srednia dostanie sie tylko do takiego o mniejszym"blasku"…
To juz wyniki byly???

1 polubienie

Nie wierzę :slight_smile:
Ale tak ogólnie.
Jak już tu chyba kilka razy pisałam, średnia średniej nierówna, oceny w ogromnej mierze zależą od poziomu szkoły (serio ogromnej, to jest aż absurdalne, że ten sam uczeń może, w zależności od szkoły, mieć średnią grubo ponad 5,0 i może mieć poniżej 4,0), trochę bardziej miarodajne są egzaminy, ale tu też bywa różnie, można mieć z różnych przyczyn gorszy dzień podczas egzaminu, za bardzo się zestresować, 1000 rzeczy może pójść nie tak, chociaż człowiek w sumie jest dobry, działa to też w drugą stronę, debil może fuksem napisać bardzo dobrze. Ogólnie to dostawanie się do szkół i na studia to wcale nie jest (i nigdy nie była, ale ten rok jest pod tym względem szczególny) taka lekka sprawa, jak się często wydaje ludziom mającym to dawno za sobą. (Stwierdzenie po hm, ciężkim dniu wysypu większości list zakwalifikowanych na studia)
A wszelkie wykorzystywanie tego do celów politycznych i publiczne roztrząsanie bardzo zagęszcza atmosferę, która, serio, i tak nie sprzyja tym ludziom.

Już jakiś czas temu były wyniki rekrutacji do szkół ponadpodstawowych, dzisiaj posypały się w większości też wyniki rekrutacji na studia.

No niekoniecznie.Moja corka musi czekac do 16 lipca.

W większości, wiem, że w moim byłym liceum listy były już co najmniej z tydzień temu, ja na niektóre uczelnie też czekam jeszcze do 15 lub 16, ale największy wysyp był dzisiaj, na czele z UJ.

Inną na poziomie.
Świetnym lekarzem można zostać także po liceum plastycznym.

2 polubienia