Jaki bank?

Może podobne pytanie było?
Ale bank z kontem założonym w PL, możliwie niskie opłaty i możliwość operowania z każdego cywilizowanego miejsca na ziemi. Karta kredytowa niekoniecznie, wystarczy debetowa.

1 polubienie

Ale po co Ci bank założony w Polsce? :thinking:
Ok.Twoja sprawa.
Ja,pierwsze co zrobiłem po wyjezdzie,15 lat temu,to zlikwidowalem wszelką bankowość w Polsce.Ważne jak rzucenie palenia!!!
A polecić moge HSBC.Autentycznie z nimi czuje sie jak u siebie w domu.

1 polubienie

Na okres przejsciowy jest mi potrzebny.
A pytam bo od 30 lat uzeram sie z roznymi bankami, polskich wsrod nich nie bylo.
Jak na razie to najgorsze byly austriacki Raiffeisen, a jak myslalam, ze gorzej byc nie może to jego rumunska odnoga…
Matka ma w PKO tym ze skarbonką.
Noga moja tam nie postanie…

2 polubienia

Ale młyn!
Rumuńska odnoga???
Jak dobrze byc w innym świecie!

2 polubienia

Austriacy praktycznie tym swoim bankiem zmonopolizowali Rumunię. Moze teraz cos tam się ruszylo, bo Rumunia w UE?

2 polubienia

Mam nadzieje…Ba!Co ja mówie! Jestem na dziś dzień pewien ze tego nie powącham :innocent:

1 polubienie

Czasem, za to że kombinujesz jak się przekopac przez systemy płacą…
Ale Austria to w wielu dziedzinach jakby sie zatrzymala na poziomie c. k. Franza Jozefa.

2 polubienia

Troche jednak,zaskakujące…

Swiat jest pelen niespodzianek.
Oddzial polski HSBC ma siedzibe w Warszawie, daleko z Łodzi miec nie będę jesli trzeba by osobiscie.

2 polubienia

Tak tylko…Pare lat temu,obslugiwali chyba jedynie firmy.Nie wiem co jest teaz…Nie jestem na bieżąco

1 polubienie

Skarpeta

1 polubienie

Mozliwe, moj hiszpanski też ma filie w PL wylacznie dla firm.
Ale to holding, wiec moze beda mieli jakis internetowy? Ja nie musze miec konkretnego oddzialu, a karty obsluguja sieci zwiazane z wiecej niz jednym bankiem.
Myslalam o czyms takim jak ING Bank i czy ktoś z ich uslug korzystal6?

2 polubienia

Bardzo długo mam PKO BP, obecnie ma swe spółki w około 40 krajach / był taki wymysł wtedy firmy w której pracowałem, wypłaty były tylko na konto / głównie przez Inteligo / płatności internetowe i pożyczki - z nich nie korzystałem nigdy. Pozostała karta debetowa mało kiedy pomocna, bo firmy płacą w terminie. Poza tym będąc na chorobowym, ZUS wysyłał mi chorobowe tylko na konto też PKO BP. Kusi mnie Milenium swoimi oprocentowanimi by przejść, i jest jedno ale. W momencie likwidacji konta tracę kilka dodatkowych ich premi, to około 6 000 zł

PKO odpada na wejściu.

1 polubienie

Prywatne, czy firmowe?

W trzy minuty założysz internetowe w N26 albo Revolut.
W tym pierwszym miesięcznie 6 Euro, wypłata z bankomatu nawet na szczycie Rowu Mariańskiego, albo dnie Mount Everest - 2 Euro, przelew natychmiastowy - 0,5 Euro, normalny (1-2 dni robocze) GRATIS.
Na początku wspólpracy saldo musi być na plusie (min. miesięczna opłata 6 Euro), po pół roku można wnieść ewentualnie o debet, bądź kartę kredytową. Wysokość przyznanego debetu lub kreytu na kredytowej uzależniona będzie od miesięcznych wpływów na konto.
Wszelkie operacje przez aplikację w telefonie. Konto sprzężone tylko z jednym smartfonem właściciela konta, wiec operacje bezpieczne. W razie utraty, bądź zmiany telefonu - kontakt mailowy z centralą i po ponownej weryfikacji wszystko już na nowym telefonie wraca do stanu pierwotnego.
Weryfikacja - krótka rozmowa video po angielsku lub niemiecku (polski chyba niedostępny, ale hiszpański może być) i okazanie się dowodem osobistym, albo DriveLicence (dokument z aktualnym zdjęciem podczas rozmowy video będzie porównany z en face au candidat).

Revolut ostatnio ma problemy i klienci narzekają. Nie znam szczegółów, ale był ponoć OK.

Prywatny. Sprawdzę ten pierwszy. Dzięki.

De nada.

Zwłaszcza że nie przeraża Cię ani szczyt Rowu Mariańskiego, ani dno Mount Everest. :rofl:

.powodzenia.

1 polubienie

Wic chwyciłam :rofl::rofl::rofl:

Jakbyś jeszcze obiecał bankomat na Mt.Olimpus? Bo to nigdy nic nie wiadomo…

Olympus Mons :thinking:

Szukaj na Marsie.

image

1 polubienie