Jaki film mi polecisz?

Tak na wieczór, przed spaniem, na dzisiaj, ewentualnie na jutro.
Na dzisiaj, to ma być coś takiego, żebym mogła sobie przy tym siąść z kubełkiem lodów, zawinięta w kocyk i się odstresować (lub zestresować, ale tylko akcją filmu).
Nie trawię romansideł, komedii romantycznych, melodramatów i musicali, poza tym wszystko zaakceptuję. :wink:
Wybierzcie jakiś film, który lubicie (niekoniecznie ulubiony, chociaż, jak chcecie…) i spróbujcie mnie (lub kogoś innego, kto to przeczyta) do niego przekonać :slight_smile:

1 polubienie

Może jednak serio się tu wyludnia :sweat_smile:
Heeloł, jest tu kto? Czy tylko nie chcecie mi odpowiadać? :sweat_smile:

1 polubienie

Nie wiem, które widziałaś, ale wypiszę kilka moich ulubionych: Służące, Mały Otik (dosyć dziwny, ale ciekawy), Czas na miłość (wbrew tytułowi to nie romansidło), O północy w Paryżu, Koralina i tajemnicze drzwi (animowany, ale moim zdaniem bardziej dla dorosłych niż dzieci).

3 polubienia

No coz…Nie wiem czy to dobre do poduszki ale jestem pod wrazeniem ZNAKOMITEGO filmu Ryszarda Bugajskiego,“Uklad zamkniety”.
Bugajski wyraznie stawia na jakosc kosztem ilosci…Kreci rzadko ale cos takiego jak"Przesluchanie",zostawia slad w czlowieku na lata…
Dzisiaj w dosc podobnej"lidze",gra Smarzowski wiec to wrazenie bedzie po kolejnym filmie,nieco slabsze.Ale dla mnie Uklad zamkniety jest wstrzasajacy.Widywalem w przeszlosci takie filmy francuskie czy amerykanskie…Te wszystkie uklady-osmiornice kino juz dawno"oswoilo".Ale to jednak jest zycie ktore sie dzieje na serio a ludzka podlosc wraz z powiazaniami za kazdym razem szokuje.
No i gra.Gajos,wiadomo.Ale ze Kazimierz Kaczor,zagra cos wiecej,ze w ogole stac go na TAKA role,nie myslalem!
Bardzo dobra jest tez Beata Scibakowna…

3 polubienia

Jezeli są dostepne w Polsce to:

  • (Das krumme Haus) - wg Agaty Christie Crooked House tytul oryginalny
  • (Die Verführten) The Beguiled - tytul oryginalny
1 polubienie

“Sluzace” tez polecam

3 polubienia

Roznie bywa, raz nas jest wiecej, raz mniej…

2 polubienia

Ja nieźle bawiłam się na 2 częściach filmu Mamma mia, nuciłam potem jeszcze długo, bo piosenki ABBY w tym filmie pasują idealnie, jakiś czas temu naśmiałam się na Podatku od miłości, czy Planecie singli 2. Na taki wolny czas polecam. Polecam też film Za jakie grzechy dobry Boże.

1 polubienie

O polnocy w Paryzu,ogladalem juz 6 razy.To moj ulubiony film Allena od ponad 20 lat.Ponadczasowa,piekna opowiesc…
Allen przeslizguje sie po epokach jak mistrz ktory paroma ujeciami potrafi powiedziec o czasie wiecej niz niejeden saznisty wyklad…
A poza tym,Marion Cottilard…Gra oszczednie,nie manifestuje kazdym gestem swej urody a jednak zniewala.Poszedlbym za nia w dym!!!

3 polubienia

Serbski film.

3096dni, Bronson, starred up, labirynt, the horseman(2008r końcówka MAN, jest inny Film z końcówką men ale jakiś slaby)

Nic sie nie wyludnia jak widzisz :slightly_smiling_face:
A teraz to akurat Ciebie nie ma :rofl:

1 polubienie

Ludzka stonoga 3

1 polubienie

Jeszcze bym jej polecił Martyrs, Green inferno, Frontiers, Martwe zło (2013), Hostel, Najście i ewentualnie Salo czyli 120 dni sodomy.

1 polubienie

Nie ma to jak relaks przy lejacej się krwi i jekach z bólu.

2 polubienia

Przede wszystkim,nie zawsze siedzimy tu jak kolki,o tej samej porze :slightly_smiling_face:

2 polubienia

Jeszcze mi się ostatnio podobał Ghostland. O pedofilach lubiących się bawić lalkami. Żywymi.

Bardzo mi się podobał ten film o nazistach ludojadach który dałeś i właśnie szukam czegoś takiego z takim prymitynym poziomem ale nie mogę znaleźć…

1 polubienie

Czyli francuski Frontiere(s) z 2007. Miodzio.

1 polubienie

Kurcze jak mogłem zapomnieć o “Bez litości”? Szczególnie 1 część.