Jaki jest najstarszy żyjący polski aktor/aktorka?

Tak się ostatnio zastanawiałem, odeszło tylu znanych aktorów, którzy grali w najlepszych polskich filmach lat 60 czy 70. Kto z nich jest jeszcze na tym świecie w wieku powyżej 80-tki?
Janusz Gajos? Ale on już nie występuje.
Maja Komorowska? - w zeszłym roku zagrała w jakimś filmie.
Kto jeszcze się ostał?

3 polubienia

Byl chyba najstarszym aktywnym mniej lub bardziej zawodowo.
A z zyjacych? To wyszukiwarki podpowiadają

Ale ponieważ w USA wszystko musi być naj to chyba nikt Clinta Eastwooda nie przebije?

2 polubienia

Nie mam pojęcia. Oni wszyscy lądują na koniec w dps.

2 polubienia

Moze nie wszyscy, ale wielu

1 polubienie

Wspomnialabym jeszcze o Beacie Tyszkiewicz (86 lat) oraz Jadwidze Baranskiej( 88 lat). A wsród panow? Jeszcze niedawno Franciszek Pieczka, niestety :sob:
Moze Janek i Grigori z 4 pancernych - odpowiednio Gajos 84 Press 85…

1 polubienie

Jest jeszcze Anna Polony (85 lat)

3 polubienia

Przyznam że trochę przestałem się orientować w przypadku kobiet.Kino jest kobietą,jak mawiał Fellini ale…Jakoś grzebanie przy metrykach nie wydaje mi się zbyt istotne.
Co do panów…Obecnie najstarszy jest Roman Polański który ma ponad 90.Niezorientowanym od razu mówię że Roman był aktorem na początku kariery a nawet wcześniej.
Dalej,Arkadiusz Bazak,Włodzimierz Press…A skoro Press to pewnie i Gajos bo byli niemal rówieśnikami…

4 polubienia

Ja za to wiem kto jest najstarszym pięściarzem polskim. Ostatnie żyjące złote dziecko Stamma, pan Marian Kasprzyk. Ma 85 lat.
Przepraszam, że nie na temat. Ale niezbyt daleko od tematu.

3 polubienia

Biorac pod uwagę poziom niektorych obecnych filmów i przedstawień to ring tamtych lat jest niewątpliwie teatrem wysokich lotów.

1 polubienie

To byli prawdziwi mistrzowie ringu. Ale wtedy boks nie polegał na tym, że wygrywa ten kto ma grubszą czaszkę.

2 polubienia

Zacząłem sie zastanawiać,na ile obliczasz aktorstwo w dawnym boksie :innocent:

1 polubienie

Drogosz, Kulej, Szczepański grali w filmach. Olbrychski grał boksera, na podstawie przeżyć Kasprzyka. Niejaki Gałązka-aktor grał Stamma w fabularyzowanym dokumencie i tam występował Pietrzykowski, Kukier, Grudzień, legendarny masażysta pan Stanisław Zalewski. i paru innych. Grali samych siebie. Jest zatem mocna nić łącząca boks z aktorstwem w Polsce. :sunglasses:

3 polubienia

Widziałem te filmy przynajmniej parę razy ale tego dokumentu w chwili obecnej,nie kojarze :innocent:Kuleja i Szczepańskiego,w “Przepraszam czy tu biją” widziałem niemal na gorąco ale w tv.Do kina nie chcięli wpuścić…
Zapewne brakuje okazji by kanał TVP Kultura przypomniał…Bo wiem że coś takiego było.Z wtrętami zakulisowymi…

1 polubienie

A wiesz ze niedlugo premiera filmu o Kuleju?

1 polubienie

Wiem. Czytałem wypowiedź jego syna na ten temat.

“Papa Stamm” - reż. Krzysztof Rogulski. 1978.
W necie można ten film znaleźć. Chyba nawet na YT.

1 polubienie

Przyjęte!

1 polubienie

A wracając do tematu…Marian Opania ma już 81 lat!
No i przypomnialo mi się [bo to niedawna historia…]
Rekordzistką BYŁABY,Barbara Kraftówna ale niestety,odeszła 2 lata temu.Gdyby dzisiaj żyła,miałaby 96 lat…

3 polubienia

chyba p. Irena Kwiatkowska (ale nie o licyrowanie się chodzi)

Byłaby gdyby żyła.Irena Kwiatkowska nie żyje już od 2011.

2 polubienia