Jaki jest współczesny wzorzec marzenia życiowego?

Witam. Pamiętam, że na przełomie tysiącleci marzono o domu z basenem, ale to już chyba nieaktualne.

2 polubienia

U duzej czesci ludzkosci? Miec pelny brzuszek.

5 polubień

Piękno, zdrowie, prestiż, władza, bogactwo. Ogólnie niewiele się zmieniło.
Ostatnio modnym marzeniem jest tzw. normalność.

3 polubienia

Skonczyc z wyscigiem szczurow?

4 polubienia

Niektórzy lubią ten pęd.

Żyć w pełnym zdrowiu, warto o nie zabiegać bo nie ma ceny, reszta przy odrobinie pracy i mądrości nas znajdzie. Zdrowa i szczęśliwa rodzina powinna być marzeniem i wzorcem społeczeństwa, a nie rodziny rozbite, goniące za mamoną

3 polubienia

Być zdrowym. Mieć wspaniałą rodzinę. Mieć odpowiednią ilość pieniędzy i odpowiednią ilość czasu, żeby wydawać tę kasę na siebie i rodzinę.

5 polubień

Utopia? Z ta rodzina👹

1 polubienie

@okonek No dobra! To miało być marzenie. Wystarczy jeśli rodzina jest zwyczajnie w porządku.

4 polubienia

Już nikt nie marzy o domu z basenem? Xd

2 polubienia

Żyjemy w kulcie młodości

3 polubienia

@GumowaKaczka @Daniel86 Ludzie nadal marzą o własnym domu albo mieszkaniu. Na basen miejsca już nie starczy zbyt drogie działki :upside_down_face:

4 polubienia

Nic mi nie wiadomo o basenie :wink:
Nie wiem tez nic o istnieniu “wzorca”.
Dla mnie marzeniem bylo pracować w tym co kocham i to sie przez 11 lat spelniało.
Potem marzeniem bylo wyjechac i w ogóle wyjeżdżać systematycznie by jak najwiecej zobaczyć,spotykac innych ludzi…I to sie tez spelnilo w calkiem fajny sposób.Dopiero ta cholerna zaraza wszystko teraz psuje…

4 polubienia

U mnie szef miał w planie basen, po kalkulacji kosztów go zarybił - 200 kg różnego narybku, sam wpuszczałem

1 polubienie

Basen ( nic to że rozkładany) stoi latem prawie przy każdej chałupie. Nawet takiej rozlatującej się. I zaspokaja potrzeby właścicieli. Sama ma taki o średnicy 3.70.

2 polubienia

Dziś marzeniem jest zdrowie i święty spokój.

4 polubienia

Nie znam ludzi marzących o basenie. Znam ludzi nie mających własnego dachu nad głową.
W ogóle co to jest wzorzec marzenia życiowego?

1 polubienie

Może trochę źle się wyraziłem, ale ogólnie chodzi mi o to, że jeżeli uda się Tobie spełnić takie marzenie, to nikt nie będzie mieć wątpliwości, że jesteś wygrywem i osobą szczęśliwą.

1 polubienie

No to pominąłeś znaczącą cechę ludzkiej natury. Osiągając cel, marzenie, zwykle wyznacza się kolejny cel. Bo chodzi o to aby gonić króliczka.
A w kwestii materialnej, jak ktoś ma dużo to zaraz koniecznie musi zdobyć jeszcze więcej.
Są zresztą w tym również cechy pozytywne, niewątpliwie.

4 polubienia

Ja dalej marzę o domu z basenem…

2 polubienia