Jakie macie ekrany w smartfonach?

IPS, OLED czy Amoled?

Kolorowy.

:sunglasses:

nie wiem, czy to wazne?

1 polubienie

Nadal mam A50 superamoled 6,4 cala. Bateria zaczyna siadać i trzyma już tylko dzień.

1 polubienie

Ważne kolega będzie telefony sprzedawał.

redmi 9 to jaki ma?

6,53 IPS a fajnie jak by mi nie blokowało wypowiedzi.

1 polubienie

Wypalił ci się już gdzieś ten ekran?

1 polubienie

a co znowu wlaczyl sie licznik znakow w wypowiedzi?

1 polubienie

Nie. Ani najmniejszego pixela nie ma złego. Świeci idealnie. No tylko troszkę porysowałem bo chwilę bez szkła na ekranie nosiłem. Obecnie myślę nad A52 ale nie wiem czy nie doczeka A53 :stuck_out_tongue_winking_eye:

1 polubienie

Nie. Stwierdziło że piszę niejasno.

Ja mam dylemat z tego powodu. Amoled staje się standardem. Sporo korzystam z telefonu i boję się że amoled mi się wypali. Nie gram w gry ani nie korzystam z nawigacji. Obawiam się o pasek na górze z godziną i procentem baterii.

1 polubienie

Totalna bzdura A50 kupiłem w maju 2018 i do dziś wyświetla oki. Używam dużo navi

1 polubienie

co mnie denerwuje… zaokrąglone brzegi. Łapiąc tel na początku dotykałem brzegu ekranu.

1 polubienie

Mam czarny, szklany ekran, to wszystko co o nim wiem i mi to wystarcza :slight_smile:

1 polubienie

To prawda, smartfon powinien mieć WKLĘSŁE brzegi, żeby łątwiej go było trzymać

1 polubienie

OLED, a sam telefon ma już swoje lata, bo mam go po młodszej siostrze, ale nie mam zauważonych żadnych istotnych problemów z ekranem.

1 polubienie

Ekran łatwo jest poznać po czerni. Ekrany OLED mają idealną czerń, podczas gdy LCD (IPS to podtyp LCD) ma jakby świecącą czerń.

1 polubienie

W przypadku ekranu OLED warto jest mieć ustawione ciemne motywy, bo czerń to brak światła, a brak światła to brak zużywania energii (baterii). Ciemne kolory to z kolei mniejsze zużywanie energii.

Natomiast w przypadku ekranów LCD ciemne motywy to tylko wizualny bajer.

1 polubienie