Jakie największe kłamstwa świata odkryliście podczas swojego życia?

“…bo jak mam wierzyć skoro nawet Pismo Święte stworzone jest przez ludzką rękę to niepojęte…” :upside_down_face:

1 polubienie

I przed kim Ty glupa rżiesz?
Twoje kpiny z modlitwy to nieustający serial.Modlitwe zanosi sie do Boga lub w zaleznosci od wyznaniowych szczegółów dzielacych chrzescijanstwo,do NMP lub świetych.A nie do koscioła.
O kpinach z ludzi poslugujących sie modlitwą,wrecz pogardliwych komentarzach juz nie wspomne.
A dzieje sie tak w rezultacie tego ze zakladasz[bo tylko tyle mozesz zrobic i nie wmawiaj tu ze cos odkryłeś] iz religia jest klamstwem.Konsekwencja tego zalozenia jest Twoj stosunek wyrazany tu juz nie raz,do ludzi wierzacych jako do stada baranow,skoro w to wierzą.Nawet jesli nie uzywasz tych slow,jest to logiczne.Trudno czuc szacunek do kogos kto wierzy w klamstwo.
A na koniec pojawia sie jak mantra ze nic nie masz do ludzi wierzacych…Nie dość ze bzdura to jeszcze,jak to u Ciebie,podszyta polityką…

1 polubienie

Nie odkryłes. Tylko masz taki pogląd, wydaje ci sie ze odkryłes. Ale udowodnic swojej racji tez nie mozesz. Po prostu pewne rzeczy nie podpadają pod racjonalne dowody. Oczywiscie masz prawo do swoich racji lecz nazywanie jakiejkolwiek religii klamstwem jest naużyciem.

1 polubienie

Właśnie odkryłem bo zacząłem myśleć. Stanąłem z boku i zastanowilem sie czy faktycznie jak ksiądz coś mówi to tak naprawdę jest? A skad on to wie? Wie że pandemią to kara boska za homoseksualizm? Wie, że jak starsza kobieta ma w domu czarnego kota i warzy dziwne zioła to ma pakt z diabłem? Wie, że Bóg to, Bóg tamto? Nie, nie wie. A mimo to wyrokuje j i poucza swoje owieczki.

2 polubienia

Jedzenie mięsa w post to niby grzech, a tymczasem zależy to od granic wymyślonych przez człowieka dla człowieka, bo kościoły katolickie mają częściową autonomie w różnych krajach.

Przecież jeśli coś jest naprawdę złe, to nie powinno mieć znaczenia, gdzie mieszkamy.

2 polubienia

Cytujesz jakies bzdury a potem wszystkie religie ( czytaj sacrum, obrzedy, okazywanie wuary) nazywasz klamstwem. I jeszcze twierdzisz ze nikt kto mysli inaczej …nie mysli? Ze jest glupi? Masz monopol na rację? To po co jestes aktywnym uczestnikiem twojej parafii?

1 polubienie

Że bąk i trzmiel, to nie to samo :smile:

1 polubienie

Ależ nikt nie mówi o obrzędach że sa kłamstwem! Wręcz przeciwnie, sa one elementem tzw. folkloru religijnego. To są tylko symbole, ale nikt mi nie każe wierzyć, że pokropienie wodą, nad którą ksiądz wypowiedział kilka magicznych słów, będzie miało jakąś cudowną moc! To tylko taki symbol. Ja sie symboli nie czepiam, tylko nadawaniu im jakichś “cudownych” właściwości.

3 polubienia

Do 11-go roku życia myślałam że zło nie istnieje …

1 polubienie

Sprawiedliwość społeczną. :wink:

3 polubienia

Tzw. podwójne oblicza…

1 polubienie

Jak można było myśleć, że gaz i owad to to samo :rofl:

2 polubienia

:joy:

:woman_facepalming::smile:

2 polubienia

I trzmiel miod robi. Tylko troche malo wydajny jest - tyle co na swoje potrzeby.