Jakie powiadomienia oferuje forum?

Przeglądam zapisy, pytania, odpowiedzi i wyskakuje okienko o treści:
Pytamy.online prosi o pozwoleniena pokazywanie powiadomień.
Ja wiem że to nic nowego, na różnych stronach oferują jakieś powiadomienia, z reguły je ignoruję. Tu jednak chciałbym wiedzieć o jakie powiadomienia chodzi, może akurat by mnie zainteresowały.
Obecnie dostaję na pocztę informacje o wpisach dokonywanych na PW i wydaje mi się to zupełnie zbędne.

5 polubień

Z powiadomień na e-mail rezygnuję jak do teraz, bo jeszcze na pytamy.pl zawały mi pocztę :slight_smile:
A tu nie patrzyłam na to, może jakieś prywatne wiadomości mogły by przychodzić :thinking:

1 polubienie

Jeżeli włączysz powiadomienia to będziesz miał “pop-up” gdy np. ktoś Cię wspomni napisze prywatną wiadomość, da lajka itp. Tak naprawdę, to wszyscy się jeszcze uczymy funkcjonalności tego serwisu… :wink:

5 polubień

Zgodziłam się na te powiadomienia i za pięć minut szukałam jak je wyłączyć.
Na pasku start masz w prawym rogu “powiadomienia” i tam one będą wyskakiwały, tak jak pisze @Szczery_do_BULU prywatne wiadomości, lajki, wspomni ktoś o Tobie, jak odpowiadasz w pytaniu inne odpowiedzi.
To zależy też od tego, jak masz ustawione w profilu powiadomienia.
Jeżeli się na to zgodzisz np. na próbę możesz to wyłączyć w ustawieniach przeglądarki.
Mnie to denerwowało.

3 polubienia

Zdecydowałem że nie będę akceptował powiadomień. Jednak jedno pytanie rodzi następne.

Nie wiem co to jest pasek start, na pierwszej stronie nie widzę żadnych “powiadomień”.
Tak to się mozolnie uczę

jak napisał @Szczery_do_BULU. :yum:

Pasek start jest u dołu ekranu (zazwyczaj), to ta listwa, gdzie są małe ikonki i z prawej strony masz zegar z datą, głośnik, internet, poziom baterii, itd. Tam też zamykasz komputer i otwierasz menu (z lewej strony).
Przed zegarem z datą jest kwadracik i jak na niego najedziesz myszą pokazuje się nazwa “powiadomienia”, to tam będą wysyłane z forum te powiadomienia. Jak klikniesz na ten kwadracik otwiera się okno i u góry można krzyżykiem je usunąć.
Sprawdź, czy dosyć obrazowo to napisałam.
image
Tutaj widać z prawej strony tę ikonkę “powiadomienia”

Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. Byłem przekonany że piszesz o pasku startu naszego pytamy a tu chodzi o pasek windowsa.
No więc ja nie mam na tym pasku żadnego kwadracika, pewnie dlatego, że jak na razie nie wyraziłem zgody na żadne powiadomienia. Ale info że tam w razie czego sie pojawiają jest cenna.
Dzięki Bocca.:yum:

1 polubienie

Jak te powiadomienia zaczęły mi napływać, a do tego miałam włączony głośnik w lapku, to myślałam, że zaraz mnie szlag trafi od ich ilości i brzękania :grinning:
Dlatego czym prędzej się tego pozbyłam.

1 polubienie