Jakie są efekty, gdy ma się ambicje myślenia całościowego,

a nie bezmyślną łataniną?

Dzisiejszy Zamość posiada rozległe tereny przyrodnicze, parkowo-zoologiczne na zewnątrz dawnych murów miejsko-obronnych, a ideą proponowanych przeze mnie bajecznych, 50-milionowych, Harmonijnych Miast Pierścieniowych (HMP), jest Wielofunkcyjny, Zewnętrzny Pierścień Infrastrukturalny, z wewnętrznym, ogólnodostępnym darmowo, bajecznym obszarem owocowo-rekreacyjno-turystycznym o średnicy ok. 200 km, czyli ogromnym. Możemy być wzorem dla całej ludzkości, dla wszystkich obecnych państw i narodów.

Zamość ma się tak do HMP, jak dojrzały słodki owoc do zgniłego, robaczywego jabłka.

2 polubienia

Nie masz za grosz wyobraźni, gdyż jest całkowicie odwrotnie.

Takie pytanie mi się przy okazji nasuneło.

Co z zabytkami na terenach HMP ??
Wyburzyć, czy nad każdym wybudować hangar podobny do tego w Czarnobylu.

2 polubienia

Widziałeś kiedyś skanseny dawnego budownictwa? Jest takich wiele, a stworzono je z przeniesienia tego, co warto ocalić, co jest unikatowe, albo typowe… W moim przypadku takie skanseny utworzymy na Dookolnym, Zewnętrznym Pierścieniu Infrastrukturalnym.

Widziałeś jeden z parków modeli zamków w Polsce, jak np. ten w Ogrodzieńcu? Większość tych zamków jest w ruinie, ale na modelach odtworzono je tak, jakby je dopiero co zbudowano. Takie skanseny nie zajmują zbyt dużo terenu. W moich HMP zbudowalibyśmy skanseny nie tylko polskiego budownictwa, ale i z całego Globu.

Jak widać na przykładzie Ogrodzieńca, miniaturowe kopie zabytków można stworzyć bez problemu.

Mnie jednak bardziej interesują losy oryginałów i tych wszystkich historycznych przedmiotów, które się w nich znajdują.

1 polubienie

Nie ma problemu odtworzyć także wygląd ruin, obok wyglądu stanu pierwotnego. Tak się robi z wieloma ruinami zamków, że w zachowanych pomieszczeniach prezentuje się pierwotny ich wygląd, np. w zamku w Janowcu n/Wisłą.

Chcesz kopię Wawelu zbudować pod Radomiem ???

:astonished:

. . a co z oryginałem ? ?

@harmonik czy Ty ostatnio nie czytales Twarza ku ziemi Macieja Parowskiego?

Nie miałem okazji tej przeczytać ani ostatnio, ani wcześniej, ale niemało mądrych książek przeczytałem w swym życiu…

Tak, chcę. Ważnych zamków i pałaców jest w Polsce niemało, Świątynię Abu Simbel także przeniesiono. Nawet jeśli oryginał Wawelu zostawilibyśmy na obecnym miejscu, to chyba świat od tego by się nie zawalił.

Egipska świątynia była zagrożona zalaniem nilowymi wodami. Słusznie przeniesiono ja na wyższe tereny.

Jedyne, co w tej chwili zagraża Wawelowi, to plany zaplanowania planów zaplanowania przeniesienia jego pod Radom.

.a to trochę wąsko.

Chodzi o myślenie kompleksowe, całościowe, efektywne, ambitne, harmonijne, a nie o taką bezmyślność, jak dotychczas.

Trudno zarzucić braku ambicji Twoim myślom/planom.
Jednak realizacja kompleksowego myślenia / planowania wymaga conajmniej akceptacji rdzennych Radomszczan ws. budowy kopii zamku wawelskiego na ich terenach.

.nie przenoście nam Stolycy do Radomia.

Możliwe, że dałoby się tak ulokować bajeczne, 50 milionowe HMP, aby Zewnętrzny Pierścień Infrastrukturalny jednego z nich przebiegał blisko Wawelu. Oczywiście wprowadzenie w życie moich propozycji, będzie się mogło odbyć za demokratycznym poparciem większości przynajmniej 2/3, a jeszcze lepiej 3/4 lub nawet 4/5 społeczeństwa. Zawsze może się pojawić bardziej zjadliwa zaraza dla pozbawionych wyobraźni egoistów, w tym odżywiających się kosztem cierpień myślących, odczuwających, pragnących żyć, pożytecznych, harmonijnych stworzeń DSHN-u.

Wawel, to tylko jeden z przykładów.

Co z innymi obiektami polskiego dziedzictwa kulturowego na terenach HMP ??

. czyżby HMP, to oczywisty skrót od Harmonik Ma Pomysła ??

:joy:

2 polubienia

Stała śpiewka @harmonik’a: “Nie ma problemu”, “to się zrobi”, “wszystko jest proste” , “posłuchajcie mnie”.
Ale jak się go zapyta o konkrety organizacyjne to odpowie: “Ja już się namęczyłem wymyślając to wszystko, niech inni się wezmą do roboty i to zbudują!” :slight_smile:

2 polubienia

Weźmiemy się i zrobicie.

.pomożecie?

2 polubienia

No to do dzieła @harmonik! Zbieraj podpisy i zorganizuj ogólnopolskie referendum w tej sprawie, bo jak wiesz to nasze niszowe forum nie jest grupa reprezentatywną w stosunku do ogółu Polaków. A nuż większośc będzie za?

2 polubienia