Jakiej muzyki słucha Bóg?

Zycie sklada sie ze szczegolow.
A niestety byl to przedsmak tego co sie dzieje dzisiaj - zadne prawa nie rzadza, wazna jest skutecznosc jego nieorzestrzegania, a jak uwiera to sie uchwali wlasne. TKM jesli pamietasz to haslo?

1 polubienie

niebiańskiej.

1 polubienie

Wedle TVP to Zenka słucha…
Wedle mnie, to zapuszcza sobie dobry jazz :wink:

1 polubienie

Boga nie traktuje się w granicach atropomorficznych.

2 polubienia

Jeśli dobrze rozumiem, to chodzi tylko o śluby a nie wesela. Tak się składa, że kościół jest własnością… Kościoła.

2 polubienia

No brawo :innocent: O tym to juz nikt zdaje sie nie pamietać.

2 polubienia

w zasadzie kosciol to wspolnota wiernych. ale od prawie dwoch tysiącleci ( jesli chodzi o KK), jakos czesto samozwanczym namiestnikom Boga na Ziemi sie o tym zapomina.

2 polubienia

W tym wyjatkowym przypadku chodzi o swiatynie-budynek i jego sacrum.Ktos musi stać na straży.
Inna rzecz ze nie tak to sie robi…

2 polubienia

tutaj to tez jest sprawa troche zawiklana - w parafiach z kilusetletnimi tradycjami dobra doczesne dorobkiem pokolen i uznawane za wlasnosc wspolna, a ksiedza traktuje sie jako tymczasowego zarzadce - bylo pare spraw tego typu, ze zmieniajac parafie proboszcz usilowal takowe wywiezc, czy wczesniej spieniezych. zwykle mieli szczescie, ze nie zostali zlinczowani.
wsrod takich cwaniaczkow byl miedzy innymi nasz rodak (to mialo miejsce w polowie lat 90, po interwencji biskupa mala wyprawke na nowa droge zycia od wiernych dostal, ale nic wiecej)
a w ogole spraw o mniejsze czy wieksze sprzeniewierzenie datkow wiernych jest sporo - niektore koncza sie w sadach cywilnych nawet. z tym, ze norma jest prowadzenie pelnej ksiegowosci w parafiach.
ksiadz dostaje swoja pensje, a jak dobrze gospodarzy to i premia od wspolwyznawcow wpadnie, z glodu nie umrze.

2 polubienia

Tam gdzie jest pierwiastek ludzki,tam nie ma świetości.
Mnie chodzilo o to ze na strazy świątyń,zawsze stali czy to kaplani,westalki czy sluzby cywilne.
Ten problem tutaj jest nowy i jak zwykle powoduje albo bezradność albo zawzietość w sądach…

2 polubienia

ktos tego musi pilnowac - po to wybiera sie rada parafialna, bo co by nie mowic, ksiądz tez czlowiek.
zaufanie zaufaniem, ale on to specjalista od modlenia i dbania o rozwoj duchowy iwieczek, a nie specjalista bankowiec czy budowlaniec. a cos ostatnio patrzac np. na Torun można by sie powaznie zastanowic :wink:

1 polubienie

https://www.youtube.com/watch?v=UiGfuTdeI2M
Wielki Luciano aż mnie chwycil za klapy… :innocent:

3 polubienia

Niesamowite. Nie słyszałem tego przedtem.

1 polubienie

Ja tez.Nie lubie Claptona z lat 80-tych.Plyta"August" to dla mnie katastrofa ale…
Zawsze jest jakies “ale” :slightly_smiling_face:
I dobrze.Mile niespodzianki mile widziane.
To widzialem na ekranie na Sycylii,w czasie świąt ku czci św.Agaty

2 polubienia