Jakże ten świat polityki jest pełen paradoksów! :)

Nie rozumiem tego co napisałaś… To nie mam nic do tego czy bym siedział czy nie…

W fotelu, nie obozie przejsciowym jako uciekinier do lepszego swiata.

1 polubienie

Gumnianny, Ty mnie teraz słuchaj uważnie. W matematyce zawsze 2+2 jest 4, ale w polityce nigdy.
Polska miała dokładnie taką samą suwerenność przed, jak i po traktacie, On niczego nie zmienił, a tylko ucywilizował, to czego ucywilizowania wymagało. Masz tylko w tym rację, że całkowicie suwerennych państw nie ma już i nie będzie. To jest historyczna przeszłość.
A przyszłość będzie taka, że albo ludzkość szlag trafi, albo znikną granice i nie będzie państw, bo, tak naprawdę narody to też już jest przeszłość, zostaje tylko tradycja narodowa. To się nam obu może bardzo nie podobać, ale to niczego nie zmieni.

2 polubienia

Bo ty to kiedyś napisałeś… :rofl:

Ale co do tego traktatu to słyszałem nie raz wypowiedzi że reformuje on jakos UE i wprowadza też różne postanowienia które dają większe możliwości Unii w ingerencję w pojedyncze państwo… Ale to dawno było i już tam nie kojarzę ale tak mi pozostał w pamięci jako coś negatywnego, negatywnego bo słuchałem o tym w środowisku prawicowym.

1 polubienie

Ale on dopiero od 10 lat obowiązuje chyba…

Podpisany w 2007, w zycie wszedl w 2009.
Prace przgotowawcze zaczely sie duzo wczesniej.
Jak pisal @birbant jest to zebranie i uporzadkowanie wszystkich aktow prawnych od prapoczatkow czyli Wspolnoty Wegla i Stali poprzez EWG po Unie Europejska.

3 polubienia

Nie wszystko pamiętam, co pisałem.

No wczoraj czy tam przedwczoraj :rofl:

Sklerozę mam taką? Czas umierać… :roll_eyes:

1 polubienie

To ja tylko dodam, że z takim prawem jakie mamy teraz do Unii europejskiej by nas nie przyjęli

3 polubienia

Jak się chce gdzies dodpłynąć lub dojechać… to nie wystarczy tylko wiedzieć gdzie się chce… trzeba mieć kurs i się go trzymać.
W polityce, gdy ktoś sie skupia na sondażach i chwilowych efektach… to zazwyczaj w dłuższej perspektywie można zobaczyć: jak bardzo wypaczył się jego kurs, który nigdy go nie doprowadzi do celu… bo celem jest samo lawirowanie i trzymanie steru…

2 polubienia