Jesienna nostalgia...?

Jeszcze nie zima,ale już nie ZŁOTA POLSKA JESIEŃ…

3 polubienia
4 polubienia

Temat Josepha Cosmy i Jacquesa Preverta,z filmu Marcela Carne"Wrota nocy"…Sam numer jest z 1945 roku…
Najslynniejsze wersje to chyba Nat King Cole’a,Edith Piaff,Franka Sinatry czy Doris Day…Oraz calej armii jazzmanow.Np. Cannonball Aderleya czy Keitha Jarretha…
Temat rzeka ale trzeba przyznać ze wspaniale jesienny!

3 polubienia

Zam to, rodzice słuchali często. Brat mamy miał wtedy adapter i pyty z tych lat. Dzieckiem wtedy bylem. A płyty nie były z winylu, tylko z porcelitu i łatwo się tłukły.

1 polubienie

Chodzi Ci o Autumn leaves?
Kiedys Yves Montand chyba śpiewal to jako pierwszy ale to z tych znanych bo pierwsza wykonawczynia byla jakas kobieta o ktorej nigdy nie slyszałem…

1 polubienie

Chyba tak z naciskiem na chyba? Byłem w takim wieku, że za bardzo się tym nie interesowałem, ale sama muzyka utkwiła mi w pamięci. Wujek miał sporo takich płyt, polskich też. Mnie wtedy bardziej sam adapter interesował i co jest w nim w środku, Dorośli to przewidzieli i musiałem trzymać się od niego z daleka, po tym, jak rozmontowałem maszynę do szycia.

Jeśli to temat z filmu o styczniowej zimie, to gdzie TU jesieni szukać?
Nawet tej “listopadowej”?

image

2 polubienia

Z jesienna nostalgią to mi kojarzy się

3 polubienia

Jesli tytuł Ci nie wystarcza to chociaż w wolnej chwili,posluchaj.

1 polubienie

Znałeś?

3 polubienia

Oczywiscie!
Jedna z najwazniejszych postaci ruchu muzycznego w Polsce.Fantastyczny dziennikarz,czlowiek ktory praktycznie w pojedynke wywidnowal swego czasu lubelskie radio do pozycji najciekawszego w Polsce.Czlowiek o wybornym guście,wielkiej wiedzy…Taki polski Bill Graham i Tom Dowd w jednym…
Wielki żal…

2 polubienia