Jest oczywiste, że karanie obywateli za brak maseczki jest

Mamy prawo tak powiedzieć, nikt nie może tego zignorować, tym bardziej karać.

1 polubienie

Dokładnie. I tu jest luka . Co prawda ja faktycznie nie mogę ale…

2 polubienia

Niestety nie, same sprzedawczynie, nieraz i ochrona proszą o nie wchodzenie osób bez maseczek i do sklepiku nawet po bułeczkę dla dziecka bo płacze, czy po 1 piwo i papierosy. Niedaleko mnie nie wpuszczają - właścicielka zabuliła 2 000 zł kary + 500 zł sprzedawczyni, + babcia rozmieniają a pieniądze, płatne do 7 dni

Mają święte prawo nie zapłacić, przynajmniej w Polsce.

Widocznie w mojej wsi panuje inny zwyczaj :frowning:

1 polubienie

Czemu ktoś ma się narażać i płacić za czyjeś bo tak. Babka miała rachunek za ciasto 10 zł i dodatkowo zarobiła 500 zł za brak maseczki, + kolejne 500 zł dla sprzedawczyni, i 2000 zł dla właściciela sklepiku Żabka. Coś drogie to ciasto w PL !. Zauważ że kontrolerzy są inqognito z urzędu i też klientami. Chciałem aż 3 bułki i kawę - obeszłem się smakiem, bo mam przerwę krótką

1 polubienie

Maseczka jest za szczelna. I oddychasz buzią a powinno się tylko ! przez nos. Tak jest w szpitalu

2 polubienia

Jeśli możesz, to pomóż im, bo to jest bezprawie. Dodatkowo w tych debilnych rozporządzeniach pisze jak byk drobnym drukiem, że maseczek może nie nosić każdy, kto się w nich źle czuje, i to bez przedstawiania zaświadczeń od lekarza.

Żaden lekarz w Polsce nie wystawi zaświadczenia że maseczka szkodzi panu / pani. Ludzie robili odwołania i nic - bez zastrzeżeń że ciężarna, z astmą itd

Widziałem te debilne rozporządzenia. Trzeba takie bezprawne działania oddać do rozstrzygnięcia sądowi i adwokatom.

1 polubienie

Z żebrem nikt nie wygrał