Jestem na 15:19 i faktycznie jak wyszukałem w google maps Piramidy w Gizie to obraz piramid był jakby odwrócony... Dlatego uważam, że im dalej w las tym tak naprawdę mniej wiadomo

Zapraszam do dyskusji :smiley:

EDIT: Nawet jeżeli coś jest w tej Teorii Korelacji Oriona to i tak data uznawana przez archeologów/historyków nie musi być dokładna …

Od 10 lat już wiadomo, jak wybudowano piramidy egipskie. Żadnej obcej ingerencji, zrobili to ludzie.
Jak ktoś się uprze, to i z książki kucharskiej zrobi prawdy objawione. Albo telefonicznej.

Ale tak to jest, kiedy wiedzy szuka się na YT.

4 polubienia

A co sądzisz o tym co podkreśliłem w pytaniu w związku z Teorią Korelacji Oriona ?

Ale mimo wszystko nie wiemy dokładnie kiedy powstały te Piramidy czy Sfinks …

Autor nie przedstawia tego co mówi jako prawdy objawionej, a jedynie teorie i co dane osoby uważały :wink: A na końcu filmiku pyta co o tym sądzimy :wink:

O kilku piramidach, kiedy powstały, wiemy dokładnie, tak, że już
Cię na YT oszukują, korzystając z Twojej niewiedzy.

Zmykam, bo mam inne sprawy na głowie.

2 polubienia

A jak myślisz ? Co sprawiło, że Grecka kultura się tak szybko rozwinęła we wczesnej starożytności w przeciwieństwie do reszty Europy (chociażby takiej Italii … Tak, tak! Pamiętam, że Rzym założyli uchodźcy z Troi…) ?

Chociaż z drugiej strony faktem jest, że Grecy nie stworzyli państwa jak starożytni Egipcjanie, Persowie czy Rzymianie …

Tylko mieli miasta-państwa … Chyba ojciec Aleksandra Wielkiego bodajże Filip II zjednoczył Grecję, ale na ile to zjednoczenie wyglądało ?

https://www.youtube.com/watch?v=bMi281yzsTA

1 polubienie

I tutaj rodzi się pytanie czy cywilizacja mykeńska była jednym państwem czy tylko jakimś zlepkiem podobnych osad ? A także co doprowadziło do jej upadku ?

1 polubienie

w tamtych czasach pojecie panstwa nie istnialo. na lekcjach historii nazywano to panstwa-miasta, ale byly to zwykle - osrodek religijno-administracyjny wraz z przyleglymi terenami zapewniajacymi aprowizacje. Przeplyw osob wolnych nie podlegal kontroli, a te twory czasem zawieraly sojusze, czasem ze soba walczyly - to juz zalezalo od okoliczmosci.
zreszta te strzepki wiedzy jakie dotarly do naszych czasow (czesto w postaci mitow czy innych legend) pozwalaja sie raczej domyslac struktur spolecznych, wiec o przyczynach takich a nie innych zachowan duzo nie wiemy.

3 polubienia

Piramidy wydają się odwrócone (wklęsłe) bo sa oświetlone od południa i północna płaszczyzna jest ciemniejsza. A w mapach i grafikach stosuje się sztuczny cień padający ukosem z lewej górnej strony,. Ot cała tajemnica i rozwiązanie teorii spiskowej :slight_smile:

3 polubienia

Nie wiem - nie o to mi chodziło :wink: Chodziło bardziej o to, że zdjęcie położenia tych piramid jest jakby odwrócone o bodajże 180 stopni … Ale to byś musiał to po prostu obejrzeć …

Nie wiem o co ci chodzi. Przed chwilą to oglądałem. Co tu jest odwrócone?

1 polubienie

Tak to przedstawiają w tej teorii (obraz odwrócony o 180 stopni) … Pytanie czy to faktycznie coś zmienia, a ja na gwiazdach się tam nie znam … :confused:

Czyli północ zamieniona z południem? Nie rozumiem, możesz mi wytłumaczyć,. bo nie chce mi się oglądać już teraz filmu?

1 polubienie

Ja też już nie pamiętam dokładnie :wink: A też Mi się nie chce - to było gdzieś przed tą umowną 15:19 filmiku … :confused:

Jutro obejrzę, teraz ide spać

1 polubienie

ok ok - Mi się też teraz już nie chce oglądać :wink: