Jesteś mądry?

W jakim sensie? Jaka mądrość Ci imponuje?

1 polubienie

Nie tylko gromadząca, a kojarząca fakty.

2 polubienia

Bardzo często imponuje.
Jak zwykle jednak,są problemy ze zdefiniowaniem mądrości.
Wiedza? Czy raczej zaradność życiowa,doświadczenie…
Mnie imponuje jedno i drugie.
Ale bardziej imponuje mi postawa,daleka od arogancji i pouczającego tonu rodem z katedry…I chyba jeszcze bardziej,imponuje mi dążenie.Ambicja,zainteresowanie…Ta droga którą trzeba przebyć…

4 polubienia

Jestrm.zupelnie glupia. Gdybym byla madra nikt by mnie nie ranil bo bym ba to nie pozwolila.

3 polubienia

Tak. Uważam sie za mądrzejszego od przeciętnej. Bez fałszywej skromności.

2 polubienia

Scio me nihil scire

.ale Wy nawet tego nie wiecie, że nic nie wiecie.

2 polubienia

Jak rzadko,nie mam co do tego najmniejszych wątpliwości. :clinking_glasses:

1 polubienie

I vice versa! :trophy:

1 polubienie

To zależy od tematu.
A imponują mi ludzie kreatywni

2 polubienia

Ja powiedzmy kompleksow z IQ nie mam, na pewno jestem lepsza od szympansa :wink::smiley::smiley:.
Gorzej by było ze skakniem po gałęziach.

2 polubienia

Nie jestem. :upside_down_face:

2 polubienia

Ciekawe pytanie. Szczerze, nie wiem czy jestem mądry. W życiu staram się zachowaywać mądrze. Chociaż zdarza mi się zachować głupio.

Najbardziej imponuje mi mądrość życiowa. Powiem więcej, lubię słuchać kogoś, kto wie więcej ode mnie, i tego nie rozumiem. Lubię, kiedy zaczynam rozumieć, to czego kiedyś nie rozumiałem, np po miesiącach, czy latach. Wtedy wiem, że zrobiłem postęp. :slight_smile:

4 polubienia

To chyba nie do mnie pytanie :wink:
Podobno jestem inteligentna. Ba! Nawet na dwóch testach mi ta inteligencja ponad przeciętna wyszła… Ale czy moje życie jakoś na to wskazuje?
A skąd! :cowboy_hat_face::face_with_head_bandage:
W starym filmie słyszałam ciekawe zdanie- , Nic tak nie skomplikowało ludziom życia jak inteligencja":joy::roll_eyes: Coś w tym chyba jest…
Bardzo podoba mi się przekaz filmu “Forest Gump”- ,Poznasz głupiego po czynach jego"
Więc kto tak naprawdę jest ten głupi a kto mądry?
Dobre pytanie…

1 polubienie

To prawda, bo ludzie inteligentni widzą więcej stron życia niż tylko czarne i białe. A to może komplikować im istnienie. Nie bez powodu, w szpitalach psychiatrycznych najwięcej jest osób z wyższym wykształceniem.

1 polubienie

Mądrość życiowa mi imponuje oraz taka,jaką chciałem zawsze mieć a niestety nie mam-mądrość w jednej dziedzinie ponadprzeciętna.

2 polubienia

Tiaaa. Najczesciej mądrość przychodzi po szkodzie…:face_with_hand_over_mouth::wink:

1 polubienie

Trzeba nauczyć się trzymać dystans, dla swojego dobra. Bo się można przytłoczyć. Kiedyś przejmowałem się za bardzo, i wchodziłem w stany depresyjne, to nie było dobre dla mnie. Warto odszukać “złoty środek”, żeby nie stracić empati, i nie przejmować się za bardzo.

Inteligencja nie jest równoznaczna z wykształceniem. Znam osoby, co mają wysokie wykształcenie, a nie są zbyt lotni.

1 polubienie

Ale to Polaków podobno dotyczy albo inni nie mają tych przysłów.

Mają
durch Schaden wird man klug

to be wise after the event

sabio después

Kto by pomyślał,że po niemiecku jest.Pewnie nam ukradli :wink: