Jesteś uczciwym obywatelem?

Obawiasz sie Pegasusa? Ma go podobno CBA? Potężny i bardzo drogi system.
Teraz wystarczy jedno złe słowo o władzy, link, post na fb, mem, rozmowa by toto cię dopadło.

2 polubienia

Tak se myślę - czemu ma to CBA a nie np ABW?

2 polubienia

Państwo policyjne

3 polubienia

Zdążę uciec zanim za Pireneje dojada…

1 polubienie

W moim wieku moge spac spokojnie! :slight_smile:

Taki system bardzo łatwo obejść.

Niczego sie nie obawiam ale…Wara od mojej prywatności!
Zreszta takie regulacje to nie jest tak ze kazdy moze.
Do tego trzeba litanii pozwolen.I dobrze,na serio DOBRZE uzasadnionych powodów…
Ale ja stykam sie z tym w Anglii.Jak jest w Polsce?Nie mam pojecia…

2 polubienia

Jakim trzeba być sqrvielem żeby wprowadzać inwigilację i pleść takie rzeczy - że uczciwi nie mają się czego obawiać. Ostatni raz takie teksty słyszałem w stanie wojennym!

4 polubienia

@Devil
W telefonie kamerka zalepiona czarną taśmą (naprawdę!).
Laptop mam bez kamerki.
Ważne rozmowy tylko w 4 oczy bez telefonów i elektroniki przy sobie.
Rutynowo sprawdzam czy nie mam ogona (czasem mam ! :innocent:).
Telefon, komputer mam na podsłuchu (to wiem, nie raz sprawdzałem).
W telefonie, komputerze oczywiście nic trefnego nie mam. Przy sobie i w domu też.
Jestem jak…dziewica :joy:
Wiadomo dziewice w naturze sie nie zdarzają więc jestem…inwigilowany (niestety). Nic z tym zrobić nie mogę, więc sie czasem z chłopcami przekomarzam.
Dzięki mnogości służ i braku pomiędzy nimi koordynacji co jakiś czas daję im do zrozumienia iż dla jakieś, jednej z nich (służb) pracuję. Ale chłopcy mają wtedy dylemat… Czy aby na pewno dla kogoś nie pracuję?
Tutaj też jestem anonimowy… właśnie z tego powodu… (oczywiście biorę pod uwagę iż mnie zidentyfikowali więc na nic o co można by mnie oskarżyć się nie odważę).
Nie przypadkowo SMOK robi sobie tutaj “jaja”… Trza coś “chłopcom” rzucić na żer… (a to w ogóle to SMOK jest czysty i kryształowy, oczywiście zawsze trzeba brać pod uwagę jego nieoblicznalność i nieprzewidywalność oraz…przeszkolenie :innocent:)

2 polubienia

Ja mogę spać spokojnie :rofl: Jarek jak mnie słyszysz. DOBRANOC :joy: pamiętaj że ja to wszystko bezinteresownie

1 polubienie

Jesteś agentem, Jamesem Bondem czy kim że masz taka paranoję ?

1 polubienie

To jest akurat gadka-szmatka ktora podoba sie jak obecny “przebój"czyli okreslenie’konsyliacyjny” :grin:
Ja to slysze za kazdym razem jak zaczyna sie paranoja z abonamentami.

@SMOK.Maciej, przyznaj sie, po prostu Pegasusa zakladasz to i wiesz jakie sa jego slabe strony.

Pegasus nie dlatego jest niemiły że cię brzydal podsłuchuje i podgląda.
On dlatego jest groźny że nigdy nie wiesz, co komuś, kiedyś, przy zmieniającej się rzeczywistości może się nie spodobać.

4 polubienia

To co jest w materiale dowodzi, jak nieuchronnie ludzie pchają się w totalną inwigilację, coraz bardziej uzależniając się od elektroniki w życiu codziennym. Nawet karty płatnicze, to pewien rodzaj obroży.
Takich Pegazów będzie coraz więcej i więcej.
Nieżyjący już mój holenderski przyjaciel, który był hakerem, mówił mi, ze do zwykłego domowego komputera dostać się może w maks, 3 godziny. A było to 6 lat temu. I wspominał, że w przyszłości każdy właściciel urządzenia takiego, jak komputer, nie będzie musiał nawet korzystać z netu, by ktoś go odwiedzał. A internet, to jest sieć, w którą ludzie zaplątują się już bez wyjścia prawie.
Nie będzie potrzeby czipować ludzi, by nad nimi zapanować. Otaczając się codzienną użytkową elektroniką sami się radośnie czipujemy.
Ludzie dla swej wygody, rozrywki i wygodnictwa zapłacą swoją wolnościa.

5 polubień

Do netu mam podłączonego lapka, telewizor i telefon. Kart platniczych używam. Do tego nawet wlamywac sie nie trzeba bo poziom zabezpieczenia jest iluzoryczny. Kamerki co prawda mam zalepione, ale co ma mnie jakis du**ek oglądać bez makijazu?

1 polubienie

Skuteczniejsi od Pegasusa bywaja sasiedzi…
I sprzedawcy w skepie gdzie zwykle robisz zakupy, nie trzeba lodowki z internetem.

2 polubienia

No birbant…Wyszedl Ci jeden z lepszych i ważniejszych tekstów.Brawo!

1 polubienie

Napisałem tylko to, co jest widoczne gołym okiem.

1 polubienie

Jakby to bylo widoczne golym okiem dla wielu,to swiat wygladałby inaczej…
No chyba ze juz do reszty skretynielismy…
Bylem dzisiaj 15 minut w autobusie…Albo gapienie sie w smartfona albo obżeranie chipsami…Innych ludzi,procz mnie,nie zauważyłem…

2 polubienia