Jesteście dobrzy z ortografii?

2 polubienia

Nie mam problemów z ortografią.

W internecie jest, po prosu, katastrofa pod tym względem. Nie wiedziałem, że w Polsce jest tylu dyslektyków i dysortografów. Za to na naszym forum błędy są rzadkością.

2 polubienia

Tak, chociaż sporo się zmieniło.

1 polubienie

Nie liczac poslugiwania sie klawiatura bez znakow diakrytycznych, choc tez staram sie, zeby ewidentne glupoty nie wychodzily to nie mam problemow z otrografia. Gorzej z literowkami.
Ale ogolnie na forum tego rodzaju błędy bywaja rzadkodscia.

4 polubienia

Myślałam,że podajesz quiz z ortografii, no cóż i bez tego wiem,że nie mam problemu z ortografią :smiley:.

2 polubienia

Ja też.
Myślałem że quiz

1 polubienie

Juz sa i quizy, nawer dwa.
Mozesz sie wykazac

1 polubienie

Internet rządzi się swoimi prawami. Dominują skróty, emoty, gify i memy.
A poza tym autokorekta za nas myśli :wink:

1 polubienie

Mów za siebie, za mnie nie myśli… :stuck_out_tongue_winking_eye:

Myslałem ze to znowu quiz…
Dużych problemów nie mam.Ale z tzw.“razem czy osobno”,zdarzają sie…
A jak slyszę,“wziąść” to dostaje szału!

4 polubienia

A włanczam?
Mnie jeszcze razi ubierac sweter czy inne czesci garderoby, ale to juz tak rozpowszechnione, ze chyba norma zostanie.

3 polubienia

U mnie też, luzik :hugs:.

No to, jak się mówi @okonek ? Zakładam ?
W sumie nie zastanawiałam się nad tym “ubieraniem”, a mnie razi jak ktoś mówi " tu pisze" :confounded:.

3 polubienia

Bardzo cieszy ogólne samozadowolenie naszych. I właściwie można się zgodzić że my, nasi rozmówcy nie szastamy błędami. Ja też się do tego kolektywu wpiszę, chociaż wiem że zdarza mi się popełniać błędy, na pewno jednak raczej nie takie jaskrawe jak w raporcie przedstawiono.
Pozwolę sobie jednak na drobny apel. Braki polskich ogonków czy literówki każdemu się zdarzają, szczególnie gdy pisze się szybko. Jednak każdy napisany tekst można poprawić, to nie jest czas mechanicznych maszyn do pisania. Wystarczy przed wysyłką przeczytać. Albo nawet wyedytować chwilę później. Myślę że wszyscy mamy prawo do poprawnie napisanych tekstów.
Druga drobna uwaga. Zasady typograficzne mówią że po kropce, przecinku czy innym znaku interpunkcyjnym należy wstawić spację. Znakomicie poprawia to czytelność tekstu, ułatwia też przenoszenie wyrazów. Po prostu tak jest prawidłowo.
Mam tu na myśli konkretne osoby, ale przecież nie będę ich wymieniał.

3 polubienia

Zaloz sweter, albo ubierz sie w sweter.
A z tym “pisze” tez skaranie boskie
Szłem , poszłem tez uszy rani…

3 polubienia