Już zaczynają odłączać aparaturę.

Nie mogłem zadać pytania.
Nie mogłem napisać komentarza.
Powiadomienia i PW nie działają.

na pytamy? toz to smierci pnia mozgowego nie stwierdzono
plaskpziemnego

Przed chwilą odpowiedziałem mamicie, podpowiadając jej moją pierwszą i ostatnią zagadkę.

1 polubienie

U mnie wszystko działa, nawet zadałem pytanie na dobranoc
A ludzie się obudzili i odpowiadają na pytania sprzed 13 lat :joy:

6 polubień

Ja się lubię późno budzić … :slight_smile: Pytanie postawiłeś ciekawe.

1 polubienie

Ale były też ciekawe pytania na ktore nie uzyskalem odpowiedzi. Np. Co to za zapach który czuc z ziemi na samym poczatku deszczu?
Albo Dlaczego śnieg ma zupełnie inny smak niż woda, taki bardziej metaliczny?

2 polubienia

Za zapach po deszczu są odpowiedzialne bakterie.Tutaj więcej na ten temat.
Co do śniegu, to prawdopodobnie ma to związek z temperaturą. Po prostu receptory smaku w różnych temperaturach różnie reagują i przekazują dalej informacje do mózgu. Mam tu na myśli różną ich kombinację, bo mamy przecież ich kilka rodzajów.

3 polubienia

A ja myslalem ze to po prostu zapach kurzu jaki jest wzbijany w powietrze kroplami deszczu uderzającymi o grunt

1 polubienie

Tu masz wyjaśnienie problemu w formie komiksu. Po 13 latach żeś się w końcu doczekał. Warto było tyle czekać, co ?

4 polubienia

koniecznoscia bedzie powtorka z rozrywkii

1 polubienie

Jeszcze działa.

1 polubienie

Ze dwa tygodnie temu tak miałem i jeszcze mnie wylogowywało. Z półtora dnia. Poprawiło się, a jeszcze kilka dni później przez pół dnia nie miałem w ogóle Pytamy, serwis niby nie istniał.

1 polubienie

A teraz wszystko dziala…

1 polubienie

Widzę, @benasek, że nadal piszecie a ja nie mogę. Tylko czytam. Chyba mnie nieco zakneblowali. A to oznacza, że ktoś jednak śledzi to, co dzieje się na forum. :stuck_out_tongue_winking_eye:

1 polubienie

Znaczy się “Usterki na łączach”, @birbant? :wink:

1 polubienie

Ale innym wtedy działało normalnie. A od tamtego czasu do teraz wszystko śmigam jak należy. Niezbadane są wyroki internetu. :grinning:

1 polubienie

Piszemy, gramy jak orkiestra na Titanicu. Fakt, że strona od czasu do czasu również mi tu i ówdzie szwankuje …

1 polubienie

Śnieg ma w sobie różne związki chemiczne Na P Ca, a jego jądro stanowi zawsze jakiś pyłek. Płatek śniegu zbiera różne zanieczyszczenia z atmosfery, dlatego np. na Antarktydzie badając warstwy lodowca, można zbadać rodzaj zanieczyszczeń atmosferycznych występujących w danym okresie.

2 polubienia

@anon44086484 nie sądze by mikroskopijne pyłki na tyle wpływały na smak. Krople wody deszczowej również je maja, maja też te związki chemiczne jakie chłoną z atmosfery a mimo to, deszczówka smakuje zupełnie inaczej niz śnieg.
Ja mam teorię, że to krzyształki śniegu, tymi swoimi małymi igiełkami “dziobią” nasze kubki smakowe zmieniając doznania kulinarne.

Ale te mikroskopijne pyłki są w każdym płatku.
Myślę że chodzi o skład chemiczny i ich wiązanie. Różnica smaku może wynikać z różnicy temperatur.

Mikroskopijne igiełki cię dziobią? :smiley: