Kabel optyczny do telewizora

Telewizor Samsung nie rozpoznaje wieży Denon podłączonej kablem optycznym. Jak to obejść?

Nie rozpoznaje? Optycznym? Ma kłopoty z oczami! :slight_smile:

2 polubienia

@Bingola Zdecydowanie! :stuck_out_tongue_winking_eye:

A powinien rozpoznawać?
Oba urządzenia obsługują te same formaty przesyłania danych?
Podłączyłeś jednym czy dwoma światłowodami?

1 polubienie

Widze ze dotad nie ma chyba zadawalajacej odpowiedzi
Zapytalam moje dorosle dziecko - jest specem od tych spraw. Czekam na odpowiedz

Pisze, ze na odleglosc to trudno jest cos poradzic

1 polubienie

Jak chcesz zeby ci ewentualnie pomoc to podaj (cytuje):

  1. jaki telewizor? model? numer?
  2. jakie gniazdko jest podlaczone w telewizorze?
  3. jakie gniazdko jest podlaczone w wiezy?

Na pytanie numer 2 i 3 jest odpowiedź: TOSLINK.

1 polubienie

@666
cytuje:
odpowiedz 2 i 3 jest NIEPRAWIDLOWA !
TOSLINK to RODZAJ KABLA a nie gniazdo

tak na odleglosc to naprawde bardzo trudno w tym pomoc

A ja sie juz wylaczam z dyskusji

TOSLINK to rodzaj gniazda i odpowiedniego do niego światłowodu i jest to jak najbardziej prawidłowa odpowiedź :stuck_out_tongue_winking_eye:

Też mam Denona i Samsunga, ale u mnie działa. W Samsungu ustawione na wyłączone głośniki i output optyczny za to w Denonie ustawia się w setup które wejście jest powiązane z funkcją. Może to masz niedopasowane? Powinnaś mieć wybór w stylu TV do optycznego lub hdmi coś tam lub coax (jeżeli Denon ma takie wejścia)

2 polubienia

@ata-ata Dziękuję Ci bardzo za zaangażowanie! Pani z infolinii udzieliła mi złej informacji ale na szczęście post @Szczery_do_BULU pozwolił wrócić na właściwe tory. Uczymy się telewizora bo nowy nabytek, ale funkcji tyle ma że przydałby się doktorat z informatyki :wink: Moja Mama jak była u mnie nie była wstanie włączyć TVP, od razu się jakieś Smart funkcje włączyły.

2 polubienia

Skoro masz Smarta to nie możesz go podłączyć bezprzewodowo?
Ja mojego soundbara podłączyłam właśnie w ten sposób i nie mam żadnych kabli.
Wchodzisz w menu telewizora (domek na pilocie) szukasz ustawień (trybik)
Wybierasz dźwięk-wyjście dźwięku-wybierz preferowane urządzenie wyjściowe audio.
W wieży wybierasz tv sound connect, Smart zacznie szukać wieży i wyświetli się komunikat o możliwości połączenia, wtedy musisz zaakceptować i masz podłączoną.
Mojego Smatr TV mogę nawet podłączyć do laptopa, telefonu, czy głośników JBL bez kabli.

Różnica w jakości dźwięku między połączeniem Bluetooth a Toslink jest na tyle duża, że zauważalna nawet dla laika. Mój telewizor podłączyłem po wyjściu optycznym i dzięki temu mam najwyższą jakość jaką można z niego wyciągnąć. Podobną jakość i do tego komunikację dwustronną oferuje połączenie HDMI ARC i w tym połączeniu telewizor może rozpoznać urządzenie odbierające dźwięk, w połączeniach optycznych to rzadkość i wymaga z reguły podłączenia dwoma światłowodami.

1 polubienie