Kiedy zrozumiecie, że jesteście niewolnikami, a Polska nie jest "wolnym krajem"?

Sami nie możemy decydować o sobie, między innymi o:

  • o swoich emeryturach (państwowy przymus ZUS)
  • o swoim zdrowiu (państwowy przymus NFZ)
  • o swoim wykształceniu (państwowy przymus MEN)
  • o swoim bezpieczeństwie (dostęp do broni)
  • o swoich drzewach na swoim terenie
  • o szczepieniach swoich dzieci
  • itd., itp.

Jesteście ?
Czyli ja być Kunta kinte a Ty być mój pan ?

2 polubienia

Jesteście, bo wierzycie propagandzie

To jakiś nowy użytkownik forum ?
Ta propaganda ?

Masz ją wszędzie, w prasie, telewizji, radiu, internecie, na szyldach i bilbordach

Ja już od jakiegoś czasu. Teoretycznie państwo to własność obywateli, ale trudno nie odnieść wrażenia, że raczej odwrotnie.

Od jakiegoś czasu zastanawia mnie, dlaczego ludzie nie mogą pracować krócej, skoro maszyny robią za człowieka coraz więcej, a domowy sprzęt jest coraz bardziej energooszczędny? Być może jedną z przyczyn są koszty zatrudnienia (podatki, składki, ZUS itp.) Pracodawcy bardziej się opłaca zatrudnić jednego pracownika, który będzie pracował od świtu do nocy, niż trzech pracowników pracujących po 4h.

Być może będzie mi to łatwiej zrozumieć, jeśli wyjaśnisz mi kilka rzeczy. Na początek te:
Dlaczego niewolnikami miałby nas czynić brak możliwości decydowania akurat o tych sprawach, które wymieniasz?
Jak mielibyśmy być niewolnikami, skoro są inne rzeczy o których możemy sami decydować?

1 polubienie

Pełną wolnośc masz tylko z dala od cywilizacji. Wszędzie tam gdzie są ludzie musi być prawo. To prawo trzyma systemy w ryzach. Zyskujesz porządek kosztem częściowego ograniczenia wolności.
Zachowujesz prawo do najważniejszego - możliwości wyjazdu na bezludną wyspę :wink:

4 polubienia

A czytales Goldinga “Wladce much”? Tam byla calkowita wolnosc. Dziekuje, postoje.