Klauzula sumienia?

Jak to jest z tym sumieniem?

1 polubienie

W tym przypadku lekarze nawet nie musieli korzystać z klauzuli sumienia. Skoro obecne prawo aborcyjne w Polsce zakazuje aborcji i dopuszcza do narodzin nawet z wadami prenatalnymi płodu, to tym bardziej nie można dokonać aborcji zdrowych dzieci poczętych w wyniku przestępstwa.
Tu nie było zagrożone życie ani dziecka, ani niepełnoletniej matki.

.walka w tej kwestii trwa.

3 polubienia

Za opisany fakt, jak i za śmierć kobiet w takich przypadkach odpowiedzialny jest rząd i jego wyborcy. Sam zaś opisany fakt jest skutkiem wyboru takiego rządu.

4 polubienia

Ot Kamysz zabłysnął.
Ale czego spodziewac sie po polityku? Oni na ogol nie znaja ustaw, które uchwalili.

Pomijajac kwestie, ze wszyscy sie tej nieszczesnej aborcji uczepili zapominajac o uswiadomieniu seksualnym i antykoncepcji…

5 polubień

W publicznej placówce nie powinno być czegoś takiego jak klauzula sumienia

4 polubienia

Kolego, sumienie zwykle ma swoja cene. A w tym chorym systemie nazywanym “służbą” zdrowia jest miejsce na wszystko z wyjatkiem zdrowego rozsądku.

1 polubienie

Nie wiem, jak to jest, ale moja koleżanka, ginekolog, twierdzi, że dopuszczalna jest aborcja w trzech przypadkach: kazirodztwo, gwałt i zagrożone życie matki. Jak w przypadku tej ciężanej, która nosiła martwy płód, bo lekarz odmówił aborcji mimo, że mogła być legalna, bo zasłaniał się właśnie sumieniem. Przepisy miały być zmienione, ale jak dotąd tego nie zrobiono. Zaznaczam, że wiem to tylko od koleżanki, przepisów nie śledzę.
Nie jestem zwolenniczką aborcji “na życzenie”, ale to, to jest (jak dla mnie) barbarzyństwo.
A tak z drugiej strony: lekarz, który robi specjalizację z ginekologii (przez wiele lat legalnej) nie ma sumienia? Rośnie mu ono dopiero wtedy, gdy już zostanie ginekologiem? Przecież mógł zostać okulistą - z sumieniem, czy bez.

3 polubienia

Także nie śledzę.
Trudno by meżczyzna tym żył…Choć oczywiście politycy potrafią…
Z Twojego cytatu…
Dwa pierwsze powinny jednak zależeć od matki.Natomiast zagrożenie życia,moim zdaniem,nie podlega dyskusji,na rzecz matki.
Nie wyobrażam sobie spięcia na sali.Tzn. spięcia wg.pisowskiego nadzorcy :face_with_raised_eyebrow: :face_with_diagonal_mouth:

2 polubienia

A jednak nie ma zakazu. Co za ludzie :frowning: https://wiadomosci.wp.pl/odmowili-aborcji-zgwalconej-14-latce-jest-reakcja-ministerstwa-6859661820814977v

1 polubienie