Klikacie we wszystkie zgody bez czytania, gdy chcecie coś przeczytać?

Wkurza mnie to, bo niby jakiś ciekawy artykuł się zapowiada, a tu klikasz w link i od razu ŚCIANA! BLOKADA! KOMUNIKAT! dostajesz wybór albo akceptujesz wszystko albo klikasz w drugą opcję, a tam nawet nie wiem, czy nie jest gorzej… tak zakałapućkane, że trzeba studiować jak jakąś poważną umowę…
NIE KLIKNIESZ, NIE CZYATASZ…
Boicie się w coś wpakować?

1 polubienie

Ciastka akceptuje natomiast próśb o wyłączenie blockera reklam nie akceptuję. Powiadomienia odrzucam.

1 polubienie

Ale czasem nie da się zamknąć, tylko musisz akceptować wszystko albo sobie ustawić co akceptujesz.

1 polubienie

Jak wyżej. Jeżeli jakaś strona chce prócz akceptacji ciastek innych rzeczy to ją omijam i szukam tego co mnie interesuje gdzie indziej.

1 polubienie

Da się zawsze tylko czasem nie widać na 1 rzut oka.

Zależy na jakich stronach, na “poważnych” można klikać w ciemno, ale gdy się wchodzi na podejrzane strony to warto przeczytać, co sie akceptuje.

1 polubienie

Czasem czytam. Ale to na stronach handlowych.

A w czym Ci ciasteczka przeszkadzają? Są wręcz pomocne. Np. na witrynach wielojęzycznych najczęściej ustawienia zapisuje się w ciastku. Inne informacje też są zapisywane w ciasteczkach (cookies, nie mylić z kukiz, bo to nie :cupcake: tylko :poop:), na przykład nazwy użytkowników, kart bankowych itp.

Ciasteczka są często przydatne, a tak zwane “tracking cookies”, czyli ciastka, które mogą być użyte to śledzenia, które witryny odwiedzasz, są łatwe do usunięcia.

1 polubienie

Cookies automatycznie.
A reszta zależy od strony.
Bardziej wkurza mnie sytuacja gdy wchodze na np. strone sportową [bo na wp. nie mozna liczyć!] a tam chyba 5 rozmaitych reklam i i innych okienek które zaslaniają calkowicie treść :rage:

1 polubienie

Tak masz rację wchodzę na wp by poczytać wiadomości a tam cała góra o Lewandowskim i jego żonie.