Kolejny raz Elbląg został wydymany przez PiSiaków??

Właśnie wróciłem z mojego rodzinnego Elbląga, odwiedziłem parę miejsc związanych z moją przeszłością…
Kolejne miejsca zmieniły się na lepsze, ale zauważyłem też że wiele miejsc stało się slumsami :pensive:
Przykro było patrzeć na zasyfioną papierami, foliówkami i butelkami Dolinkę, zarośnięty basen czy wymarłą Bażantarnię. Ulice na których mieszkałem stały się straszną menelnią :disappointed:
Narąbane lumpy okupujące chodniki na Gwiezdnej, Jaśminowej czy w parku Kajki :sleepy:

1 polubienie

A jeszcze niedawno biskup elbląski, nazwiska nie pomnę bo nie warto, ogłosił ex cathedra że "Bóg zesłał Polsce władze PiS.
Myślicie że otrzeżwieje?

2 polubienia

Niezbadane są wyroki boskie.

1 polubienie

Jezus zmieniał wodę w wino.
My potrafimy wodę w rzece zmienić w g…

Dobra nowina to taka iż okazuje się że bez nadzoru polityków,inżynierów i innych biuroktratycznych pierdół możan jak się chce…
W 2 doby opracowano aż dwa plany awaryjne…
Jeden to ozonowanie ścieków i drugi to budowa w 10 dni tymczasowego łącznika spinającego kanalizacje obu brzegów Warszawy ( prZy normalnej procedurze trwałoby to 3-4 lata i kosztowało 100x więcej). Ba w 5 dni powstanie prowizoryczny rurociąg (przed tym tymczasowym równolegle budowanym!!).
Szok!
Jak sie chce to się da… Bez biurokracji, bez sporów i tanio…

2 polubienia

To Śliwa dalej jest biskupem?? :flushed:

Byłam w Elblągu w tym roku w czerwcu.
Pierwszy raz.
W centrum spacerek i trochę po mieście się przejechałam.
Jak dla mnie przyjezdnej osoby fajna miejscowość.
Ciemne kąty są prawie wszędzie. Szkoda, że akurat twoje miejsca zapyziały.
No chyba że mieliśmy (byłam z kilkoma osobami) fart i akurat samo dobre widzieliśmy.

1 polubienie

Ja znam Elbląg bardzo dobrze i przez wiele lat obserwowałem zmiany, odwiedzając go dwa razy do roku. Teraz też znalazłem miejsca, które wypiękniały, ale są miejsca w których jest fatalnie w porównaniu ze stanem sprzed kilku lat.

1 polubienie

Problemow z kasa, podejrzewam, bedzie wiecej.