Kolejny sukces Ameryki?

Szanowni Państwo, prezydent Trump powinien odtrąbić kolejny sukces. Już od dawna morderstwa z broni palnej nie są wiodącą liczbą gwałtownych zgonów w USA. Wygląda na to, że Coronavirus zabija dziennie 10 razy tylu Amerykanów, co ginęło z rąk bandytów z pistoletem. Tym samym, ignorancja Trumpa, której rezultatem na dzień dzisiejszy jest ponad 10,000 trupów, a w ostatnich 24 godzinach prawie 1500, jest teraz wiodącym źródłem “nieplanowanych” zgonów. Ja myślę, że Trumpowi należy się Nobel za zdetronizowanie przestępstw z bronią w ręku z niechlubnego pierwszego miejsca. Co myślicie?

3 polubienia

Ja temu panu juz za sam wyglad dalabym dozywocie
Ma tak wyrazista twarz ze juz po niej niestety mozna sporo o nim powiedziec
Ciekawy material dla psychologa

4 polubienia

mysle, ze po tym zdjeciu bede miala koszmary w nocy.
a wlasnie ide spac.
no coz America First kolego.

2 polubienia

@okonek
Ja juz nawet od samych informacji z Polski chyba bede miala koszmary
Co sie tam w tej Polsce porobilo image

1 polubienie

Co się tam dzieje w tej Polsce? xd

1 polubienie

Ale czasem powie coś mądrego:

3 polubienia

Przypadek.

1 polubienie

wyjatek potwierdzajacy regule? czy slepej kurze tez ziarno sie trafi?

1 polubienie

W USA można więcej niż dożywocie dostać.

2 polubienia

Przypadki chodzą po ludziach.

2 polubienia

A teraz spójrz w lustro… w swą równie wyrazistą twarz.

Zależy w jakim stanie się mieszka.

2 polubienia

Jego obejmuje prawo federalne

2 polubienia

moze to jest groteskowe, ale ma swoj sens, moze nie w przypadku tak skrajnym jak dozywocie - ale przy “drobniejszych” przestepswach. wymierzenie kary skladanej za poszczegolne czyny likwiduje problem recydywy. podobny system. choc hiszpanskie nie stosuje zwyczajow anglosaskich, prawo jest tu stanowione, maja Hiszpanie.
w Polsce odsiadujesz najwyzsza kare, poboczne, nizsze nie maja znaczenia - nazywa sie to kara laczna (bo jeszcze moze dojsc grzywna, nawiazka, zadosuczynienie i co tam jeszcze prawnicy wymysla)

2 polubienia

Pokojowy Nobel.

1 polubienie

Ja to jemu proponuje pokojowego skobla.

1 polubienie

No i ma immunitet…

@Dementus
Tez o tym slyszalam

1 polubienie

i dobrze slyszlas - anglosaski (common law) system prawa ma niewiele wspolnego z prawem stanowionym. tym jakie znamy pod postacia Kodeksu Napoleona, na ktrym opiera sie wiekszosc kodeksow europejskich.
a nawet rzymskim, na ktorym prawnicy Napoleona sie wzorowali
a amerykanskie jest mieszanka - przy duzym wspoludziale madrosci ludowej, ktora szumnie nazywa sie lawa przysieglych. i do tego opartym na precedensach prawnych - czyli jesli ktos w podobnej sytuacji wydal wyrok taki, a nie inny to dlaczego teraz ma byc inaczej. slowem adwokaci wyjmuja rece z Twoich kieszeni jak tam czuc przetarte plotno.

3 polubienia

W dodatku w niektórych stanach sędziowie są wybierani na kilkuletnie kadencje, więc wyroki często są pod publikę, a nie zgodnie z duchem prawa.

1 polubienie