Komputer się grzeje mimo odkurzenia

i pryskania powietrzem w sprayu…znaczy nie udało się go otworzyć do końca. Co robić? Czy te podkładki chłodzące coś dają?

1 polubienie

Trochę dają.
Należałoby sprawdzic czy wiatraczek chlodzacy sie gdzies nie uszkodzil i na poczatek zapewnic przeplyw powietrza do niego.

2 polubienia

Wiatraczek się chyba kręci :frowning: ale ok, masz rację.:slight_smile:

1 polubienie

Sprawdź w Menadżerze zadań, czy nie jest włączone coś bardzo zasobożernego.

3 polubienia

Mój Dell grzał się ponad 13 lat.I zachowywał się jak lokomotywa z dobrze znanej bajki.Nie wiem czy żarł energię bo tutaj mamy to wliczone w czynsz…
W każdym razie, aż do zeszłego tygodnia ,pracowal aż miło…

3 polubienia

Procek może już ledwo zipać. Albo zasilacz spier*y

2 polubienia

Odinstalowałam Teamsy i dokurzyłam jeszcze i nadal :confused:

1 polubienie

jesli to lapek? sprobuj postawic na jakichś prowizorycznych kołeczkach (od biedy nawet takich zakretkach od butelek na wode). tak żeby był stały przepływ powietrza.

2 polubienia

ok, spróbuję…i odłączyłam zasilacz na chwilę

1 polubienie

Jeżeli odkurzanie udrożniło przepływ powietrza, to z dużym prawdopodobieństwem pasty/pady termoprzewodzące na procesorze / grafice / chipie płyty głównej nie przewodzą już jak należy. Może być też tak, że mimo wszystko wentylator jest mocno zapchany i pomimo że kręci, nie daje odpowiedniego przepływu powietrza, lub kręci zbyt słabo. Innym powodem może być jakiś program / proces systemu, który non stop maksymalnie zajmuje procesor.

3 polubienia

Czyli rozkrecic, wyczyscic (fachowiec) i “odrobaczyc”?:smiley_cat:
W moim poprzednim lapku wlasnie wewnetrzne chłodzenie i łożysko w wiatraczku padly.
Zazgrzytało i jszcze udalo się dane na dysk zewnetrzny odzyskać.
Ale to rzutem na tasme. Ale wiekowy byl. 14 lat.

2 polubienia

Odkręcałam śrubki, podważałam te brzegi i nie chciało się otworzyć w rogach :frowning: a odkurzyłam przez szpary, ale to nie wystarcza na pewno. Masz rację,mogą być kurze w wiatraku skoro się nie odkręciło dokładnie i te pasty sa pewniedo uzupelnienia.dziękuję :hibiscus:

2 polubienia

Ale mi wydmuchało :face_with_symbols_over_mouth: skąd ten kurz? ja się pytam I @okonek też dziękuję. czyli wytrzyj kurze-tylko gdzie ta kura :angry:

1 polubienie

:chicken: kura tam gdzieś ma podogonie do wytarcia, kogut pewnie tez, ale się wstydzi.

Wyjęłam kurze z jednego wiatraka a drugi się nie odkręca :face_with_raised_eyebrow:

1 polubienie

Dobra …zepsułam śrubę, ale mi nie dławi termicznie i czerwona kontrolka się nie świeci. Ale musiałam użyć powietrza w spray, odkurzacza, pędzla i trochę porozkręcać. Zobaczymy jak się będzie nagrzewał i czy będzie zwalniał. I pousuwałam coś z pamięci, ale nie wiem, co bo komputer pozwolił :frowning:
Z zasilaczem dławi jednak i bez też dławi, ale tylko w jednej kolumnie.

A jak bateria ma kilka lat to można ją wymienić chyba…tylko drogie cholerstwo jest :face_with_raised_eyebrow:

1 polubienie

Albo nie wychodzic z lapkiem i trzymać go na zasilaczu.

1 polubienie

Zasilacz uruchamia kontrolkę… :face_with_raised_eyebrow:

1 polubienie

A to zasilacz jest wewnątrz lapka?

1 polubienie