Komu to potrzebne?

Gdy piekłam sernik i w przepisie miałam 4 jajka ,to i tak 5 dawałam
-a smak TEN SAM pozostał!

1 polubienie

W Niemczech juz sie tak robi na festynach
A groszowki czyki centy sa systematycznie wycofywane
I niestety zamiast 99 centow musze placic cale euro :weary:
Powazna dziura w budzecie :stuck_out_tongue_winking_eye:

1 polubienie

Ja na przykład wolę tankować paliwo po 5,10 PLN, niż po równe 6. :wink:

2 polubienia

Straż Miejska nie jest żadnym absurdem, lecz wyręczaniem Policji w drobnych wykroczeniach. Absurdem jest zatrudnianie wyszkolonych policjantów do ścigania krzywo zaparkowanych samochodów, niesprzątniętego śniegu z chodnika czy babci handlującej na rogu pietruszką.

3 polubienia

byloby - budzet to elastyczny podzial - mozna inaczej ustawic wykorzystanie biezacych wydatkow - z jednej polki przelozyc na druga to nie jest problem - trzeba tylko chciec to zrobic.
niektore systemy rentowo-emerytalne juz powoli zmiany wprowadzaja, ale jes to reforma na lata a nie uchwalona noca z piatku na sobote a wprowadzona w poniedzialek rano.

1 polubienie

absurdem jest stworzenie formacji niepolicyjnej - to o czym mowisz powinna sie zajmowac policja lokalna, nie grupa ludzi do jakiejkolwiek innej formacji mundurowej nieprzyjeta - tacy cywile w harcerskich mundurkach?

Zgadzam sie,taka reforma musiala by trwac,co najmniej,jedno pokolenie.
I wcale nie jest konieczne podnoszenie wieku emerytaonego.
Gdyby skladki trafialy na konta funduszy inwestycyjnych malego ryzyka,emerytury mozna wyplacac z odsetek.

ogolnie jakby tymi pieniedzmi nie zapychano roznych dziur budzetowych i je rozsadnie inwestowano (aczkolwiek w ekonomii nie istnieje pojecie funduszu inwestycyjnego niskiego ryzka - to pojecie gieldowe na potrzeby biezacej propagandy) to nie byloby problemu. ale system ZUS w obecnej postaci jest z jednej strony dojna krowa, a z drugiej panstewem w panstwie.

Zastanow sie sama.inwestycja w 9bkigacjenp.Szwajcarii,dwu letnie,a inwestycja w plan podboju planety w ukladzie asyriusza na okres 200lat,lub osiedle na marsie
Nawet laik ocejn,gdzie mniejsze ryzyko.
Na tym,oparty jest Wloski INPS.
Renty,wyplaca skarb panstwa.
Lata na rencie licza sie do stazu pracy.
Emerytury wuplacane sa z odsetek.
Kapital,jest dziedziczony,z tym,ze beneficjent,nmoze wyplav8c tylkon50%wklafu dziedziczonego reszte doklada do swojego kapitalu. I tym spos9bam,ma wyzsza emeryture.

Uwazam,ze monety,ponizej 10 centow,powinnybyc wycofane,
Ich produkcja kosztuje,a uzyteczmosc zadna.
Ale dla banku emisyjneho to zysk.
Wypuszcza na rynek,dajmy na to,milion€ w tych monetach,a one trafiaja do sloikow,lub smietnikow.to jakby kilka tysiecy pracownikow,pracowalo za darmo.

A czy to tylko polski absurd?
Dla mnie większym absurdem jest cena: 29,90 zł, lub 69,99 zł niż te drobne monety.

2 polubienia

To jest karalne

co za różnica, jak ich nazwiesz? Ważne kogo zatrudnia, jakie ma wymagania od kandydata, jakie daje kompetencje, narzędzie pracy.

A nie lepiej po równe 5 ? :thinking::stuck_out_tongue_winking_eye:

2 polubienia

wlasnie o takim systemie mysle - ze instytucja ZUS w wydaniu polskim powinna byc zreformowana - jesli przez pokolenie rozumiemy 10 lat - to jest termin do przyjecia.
ale do tego trzeba checi, stabilnego prawa i madrych rzadzacych.
tak na marginesie - system OFE worowadzono duzo wczesniej w Chile - jak juz zaczely sie pierwsze emerytury wyplacane na tej zasadzie okazaly sie groszowe, a sam system niewydolny. nasi madrzy od ekonomii musieli o tym wiedziec proponujac takie rozwiazanie. POPiS w akcji…

czysta sztuczka psychologiczna - widzisz 6 nie 7 :slight_smile:

1 polubienie

ale tylko w stosunku do monet bedacych w obiegu. a i nie we wszystkich krajach.
w Polsce za podpalenie cygara stuzlotowka moga ci wlepic co najmniej grzywne, ale za dolary czy euro juz nie.

Może większość tak widzi to, co chce “twórca” tego trendu, ja odbieram to bardzo negatywnie. Wiem, że to manipulacja, a ja nie lubię, jak mną manipulują.
Co do monet, to tak, dotyczy to tych w obiegu.

1 polubienie

w bogatych krajach już tak jest. w US też są centy, a wyprodukowanie jednego centa to koszt rzędu 1.3 centa. Kto bogatemu zabroni… :wink:

To wlasnie ma byc zniesione, ale nie pamietam kiedy.