Komuś przeszkadza chrześcijaństwo we Francji?

Komu?
Czyżby migrantom?
Niczego nie sugeruję, to taka “pierwsza myśl”…
To nie pierwszy płonący budynek katolicki we Francji.

Ktoś nie lubi francuskich katedr?

2 polubienia

Byłem w Rouen, widziałem tę katedrę lat temu kilka. Podoba mi się bardziej od Starej Damy w Paryżu.
Czy ktoś podpalił tę w Rouen? Nie wiem, ale Notre Dame zapaliła się od fatalnego stanu instalacji elektrycznej. We Francji nie dba się tak o zabytki, jak np, w Polsce, Niemczech czy Holandii. Piszę to, bo sam widziałem w jakim są stanie, zwłaszcza te mniej zwiedzane. A zabytków tam wszędzie multum.

Zresztą i w Polsce w latach 90 spłonęło kilka kościołów przez zgniliznę instalacji.

4 polubienia

Oprocz tego, że Francja to jest w założeniu kraj laicki? To kościołów i katedr mają dużo, ale sa one źle zabezpieczone.
Wystarczy jakies zwarcie i nieszczescie gotowe. Poza tym katedry najczesciej maja kontrukcje dachowe z drewna.

2 polubienia

To Francuzi tacy są? To niech oddadzą te zabytki nam. Zadbamy.
Wkurzyłam się teraz na nich :grin:

1 polubienie

Zdziwiła byś się, na widok starych budowli na prowincji. U nas dziś, coś takiego to cacka, a tam…, szkoda gadać.
Zresztą wystarczy oddalić się od centrum Paryża i miejsc turystycznych by to zobaczyć. W belgijskiej Walonii podobnie. Mają tam wręcz bajkowe budowle, zwłaszcza mieszkalne, ale mocno zaniedbane.
W Liege dopiero teraz wzięto się za renowację zabytków.

1 polubienie

Pozary katedr i kosciolow spowodowane remontami czy jak czasem uderzeniem pioruna zdarzaja sie w wielu krajach.
A niestety w Afryce sa niszczone świadomie.

Rosjanie sabotują

2 polubienia

:joy: :joy: :joy:

2 polubienia

To juz nie tylko nienawistna odmiana tzw. imigracji ale i sami Francuzi,przynajmniej od 1968 roku,w pocie czoła zapracowali sobie na takie podejrzenia.
Wystarczy przeciez nic nie robić a każdy zaniedbany element z drewna,może sie zapalić z byle przyczyny.Odrobina cierpliwości i gotowe :face_with_raised_eyebrow:
To robota dla policji.O ile to jeszcze policja a nie figuranci bezradni wobec wszystkiego co sie dzieje na ulicach…

4 polubienia

Nie mogę znaleźć linku, ale przy okazji pożaru katedry Notre Dame w Paryżu, kilka lat temu trafiłem na artykuł, z którego wynikało, że od czasów średniowiecza odnotowano we Francji kilkanaście tysięcy pożarów kościołów. Zatem różne teorie spiskowe na temat pożarów świątyń sa mocno przesadzone. Oto, co pisała prawica po pożarze w Paryzu:

2 polubienia

Już ustaliliśmy, że to rażące zaniedbania są przyczyną dalszego uszkadzania tych wspaniałych zabytków. Moje zdanie na temat Francuzów jeszcze bardziej się pogorszyło.

1 polubienie

To wystarczy odrobina myslenia - pomijajac ewidentne przyczyny jak czesciowo lub calkowicie drewniane konstrukcje, wola boska w postaci pioruna, brak konserwacji i bledy przy remontach to w kosciolach do dzis używa się otwartego ognia w postaci swiec. Jedna iskra wystarczy.
Bardziej podejrzane sa ostanie pozary w Polsce. Jak nie wysypisko śmieci to supermarket?

Magda Ogórek i prawica…Czy jest jakaś bariera która by Cie powstrzymała od propagandowych fałszów i głupot na temat prawicy???