Koniec świata? Czy tylko Microsoftu?

Zadufany w sobie monopolista bedzie miał kłopoty czy wykręci się sianem?

Nie znam szczegółów, ale kiedyś z komputera dawało się korzystać bez internetu. Internet był tylko opcjonalnym dodatkiem.

1 polubienie

Internet firmom jest dziś bardzo potrzebny bo piszą klienci z pewnymi pytaniami na emaile firmowe wysyła się również faktury umowy część spółek jest na giełdzie co można zobaczyć tylko przez internet kwestie aplikacji i płatności online bez internetu również tego nie zrobisz trzeba czasem skorzystać z wyszukiwarki w celach firmowych żeby znaleźć jakieś informacje

1 polubienie

Ciekawe czy próbowali wyłączyć i włączyć ponownie? Zawsze tak doradzają w Helpdesku :slight_smile:

A u mnie w firmie wszystko działa - Outlook365, chmura, Skydrive itp.

Rosjanie są w tym coraz lepsi
:thinking:

1 polubienie

I to jest efekt tego, jak cały świat informatyczny wisi na oprogramowaniu jednej firmy. W innych branżach jest to nie do pomyślenia. Wyobrażacie sobie, że na świecie jest jeden producent samochodów? Albo AGD? Albo elektroniki?

3 polubienia

Tlumaczenie takie, że wystąpił błąd w oprogramowaniu antywirusowym wspolpracujacym z windows. I ucierpiali na tym uzytkownicy windowsa i tegoz prgramu rownoczenie czyli jakies 90% zinformatyzowanego świata.
Przy okazji aktualizacji komputery nie chciały zastartowac automatycznie, musi to recznie zrobić ktos z uprawnieniami administratora sieci, a takich " na lekarstwo", stąd czas jaki trwa przywracanie normalności.
Samoloty nie spadały, ja dzis lapka z windowsfm nie włączałam, zresztą nie uzywam tego antywirusa, wiec pewnie bym może nie zauważyła awarii? Siec płatności chodziła bez problem, bo od rana placilam kartą.
Kto ucierpial? Wszystkie systemy rezerwacji i logistyki i niektore banki korzystajace z posrednikow płatności.
Nauczka dla wszystkich? Nie ma systemów niezawodnych. Licho nie śpi.

Tu akurat nie ruskie, a brak wyobrazni. I problem, który jest od lat podnoszony przy kazdej nowej wersjii windowsa i programów go obslugujacych - sa nie do końca sprawdzine , przetestowane i wciska się je uzytkownikom na zasadzie improwizacji - czas pokaże co poprawic?
Tu trafilo w podstawę - automatyczny restart.