Korzystacie już z sieci 5G?

Jak to wygląda w waszych krajach i miastach?
I czy w ogóle korzystacie z internetu na smartfonie?

Już niedługo. Tu jakaś ciemnota mieszka, bo nikt nie protestuje. :crazy_face:

7 polubień

korzystac bym mogla, bo anteny juz zalozyli.
nawet na xiaomi mi sie zglosila mozliwosc przejscia na 5G w vodafone.
a czesto korzystam z netu (ale wifi w domu) na smartfonie.

2 polubienia

Światłota.

2 polubienia

w mnie zakladali w Alicante i Elche to pociagneli zasieg na okolice.
zreszta to troche zabawnie, bo niektore wioski od razu z 3G na 5G sie “przesiadly”

3 polubienia

Nie wnikam w to, wiem tylko, że robią. A do tej pory na kablu mam neta.

2 polubienia

swiatlowod to odrebna instalacja.

1 polubienie

W Holandii niezbyt rozpowszechniony.

2 polubienia

to masz na kabel telefoniczny neta?

1 polubienie

Tak. Idzie pod ziemią. Mam też na chacie wifi.

1 polubienie

swiatlowody tez ida pod ziemia, dopiero w domach sa widoczne jesli nie ma preinstalacji, bo wtrdy ciagna po scianach, tak jak na osiedlu w Polsce, gdzie mieszka mama - moj blok byl budowany 20 lat temu, ale wlasnie juz w projekcie preinstalacje do swiatlowodow, ktore dotarly tu dopiero 3-4 lata temu mial.

2 polubienia

U mnie zwykłe kable. Nie opłacało się instalować ze względu na 5G.

1 polubienie

Ja tam nie wiem…

kazdy kraj ma swoja polityke pod tym wzgladem
swiatlowody w Hiszpanii sa korzystniejrze ze wzgledu na orografie - latwiej po tych gorach kabel przeciagnac niz stawiac dziesiatki masztow, zeby byl zasieg.

2 polubienia

Latem przyszłego roku kończy mi się abonament, więc jeszcze poczekam, będzie większy wybór telefonów (bo trzeba mieć specjalny aparat) to pewnie zrobię sobie upgrade na 5G a moja firma jest liderem na rynku.

3 polubienia

Zwariowałeś? Żeby koronawirusem się zarazić?

A tak na poważnie, to komóra ma zdolność pracy w 5G, ale jeszcze ani razu nie przyuważyłem indykatora 5G na ekranie…

4 polubienia

Dla moich potrzeb wystarczyłoby 1,5G. A ile tych G przewala się w moim światłowodzie - nie mam pojęcia.

1 polubienie

U mnie ciągną światłowody na potęgę. W smartfonie internet 4 G, wi fi tylko w mieszkaniu - prywatna sieć radiowa, w domu jest też sieć kablowa z której nie korzystam w abonamencie