Korzystacie z aplikacji do zamawiania taksówek?

Mnie się zdarza. Zwłaszcza jak się gdzieś bardzo spieszę. Czy aplikacje płatają Wam figle? Mieliście jakieś ciekawe przugody? Macie ulubionych kierowców?

Nie korzystam z taksówek. Ostatnio kilka lat temu bo musiałem się o 4:00 nad ranem w niedziele dostać do miasta.

Nie korzystam z żadnych takich aplikacji. Taxi, to bardzo tania usługa.
Oczywiście mam na myśli korporacje, nie te stojące na postoju.

1 polubienie

p.s. przygody z kierowcami to Pikuś, przy klientach/pasażerach.

Nie korzystam z aplikacji, choc rzadko taksowki stoja na postoju.
Mozna zamowic przez telefon.
A ubery i spolka jakos jeszcze w moje okolice nie dotarly.
Zreszta teraz jak turystyka padla, samoloty prawie nie lataja to i taksowkarze ledwo wiaza koniec z koncem. Zwlaszcza, ze restrykcje jesli chodzi o higiene jak wszędzie w uslugach - i tego sie pilnuje.
A dezynfekcja auta tania nie jest.

1 polubienie

Na tyle rzadko korzystam z taksówek, że taka aplikacja jest mi zbędna. Z takich nietypowych sytuacji to tylko mi się przypomina, jak kiedyś kierowca zupełnie pomylił ulice w całkiem niedużym mieście i chciał mnie wywieźć na gdzieś nie wiadomo gdzie. :wink:

3 polubienia

pewnemu kierowcy w Lodzi pomylily sie rynki Czerwony z Zielonym. ale trzeba przyznac, ze zachowal sie honorowo, odstawil na wlasciwy i wzial tyle ile byloby za prawidlowy kurs, mocno przepraszajac.

3 polubienia

W moim przypadku również tak było z rozliczeniem. Z tym że temu kierowcy musiałem jeszcze drogę tłumaczyć … a w głowie nieźle mi się kołowało. :smiley:

2 polubienia

teraz maja GPS :joy:

3 polubienia

Mają, ale nie zawsze używają. :wink:

1 polubienie

u mnie od dosc dawna maja smartfona sprzezonego z taksometrem - wskazuje najkrotsza (lub optymalna jak korki) droge. nie wiem tylko czy jest to jakas ogolnohiszpanska aplikacja obowiazkowa dla wszystkich, czy kazda korporacja ma swoja?

3 polubienia

W Polsce też tak jest. Oprócz tego, dyspozytor ma stały podgląd na to, gdzie się znajduje każdy pojazd.
Nim skorzystamy z usług taxi, mamy prawo poprosić o koszt przejazdu. Dzięki temu unikniemy próby oszukania nas.

2 polubienia

@efka @okonek Właśnie tak działa aplikacja. Pokazuje dokładną trasę i cenę która jest już ustalona przed wyjazdem.

2 polubienia

Kiedyś dużo korzystałem z Taxi, a od niedawna kilka razy Uber zrzeszony, licencjonowany. Kultura, tańsze kilometrówki rachunek imienny z drukarki. Nie korzystałem z aplikacji. Kiedyś korzystałem z usług Taxi za kawalera i co nieco po ślubie, i gościa, numer był zapisany w starym Erixonie, który przeszedł do Ubera. Po staremu dostępny 24/24/7 cały kraj i ewentualnie Niemcy pod dom na żądanie. Usługa Taxi do Wojewódzkiego sądu po zgonie małżeństwa poskutkowała tym że, przed sądem wychodziłem z auta, w garniturku, z neseserem przez szyberdach, co nieco przybrudzony :frowning:

Ceny ta hiszpanska nie ustawia, a trasy tez nie narzuca.

@waranzkomodo, nie jest mi ona potrzebna. Chce taxi, dzwonię do jednej z wielu firm, lub tej w której pracowałam :wink:
Kiedyś taxi kojarzyło się z luksusem, te czasy minęły, razem z nocną taryfa czy świąteczną.

2 polubienia

@kaziu Korzystam z Bold i freenow. Sprawdzam kto ma taniej i szybciej i tego wybieram. Chociaż freenow to bardziej korporacja taxi i kierowcy wydają się bardziej zorientowani na trasach ale za to Bold często daje wysokie rabaty.

1 polubienie

O dziwo z Ubera dostałem bonusa, gratis kawę - dojazd i powrót na trasę zamówioną za free. Teraz jak robię w delegacjach, to nie mam potrzeby zamawiania taksówki. Bardziej mi potrzebna pomoc na miejscu hm wkoło komina - opłaty, rachunki, poczta ,większość pracuje do 15.00 ja kończę najszybciej w porywach o 16.30 i to boli. Skoro np odwożą dzieci klienta do przedszkola czy szkoły, czy wożą do klienta np alkohol, zakupy czy panienki, to pewnie by obskoczyli moje problemy

1 polubienie

Tak, bo na mapce widać gdzie jest taksówka, którą zamówiłemi widać trase jaką jedzie do mnie. Genialne!

2 polubienia

Ja nie korzystam. Przeważnie jak potrzebuję auta, to jadę własnym. W sumie ciężko byłoby mi powiedzieć, kiedy ostatnio taksówką jechałem. Na bank w 2019… jak z dworca wracałem po przylocie z wakacji… W zeszłym roku na bank nie korzystałem.

edit: przy takim korzystaniu, nie czułem potrzeby instalować aplikacji :slight_smile:

2 polubienia