Korzystając z tańszego paliwa LPG, przejechałem się dziś popołudniem

100 km po budowie autostrady A1 między Piotrkowem Tryb., a Częstochową. Praca tam trwa gigantyczna. Jest za co podziwiać projektantów i wykonawców autostrad, ekspresówek, obwodnic, węzłów, obiektów inżynieryjnych.

Największe zasługi w rozruszaniu tego programu budowy sieci autostrad i dróg szybkiego ruchu, przypisałbym Cezaremu Grabarczykowi, ministrowi Platformy Obywatelskiej, który jako prawnik, potrafił przełamać niezliczone opory i sprzeciwy wobec wielkości odszkodowań za wywłaszczane tereny i mienie pod program drogowy. Gdyby nie C.G., ciągnące się latami procesy i spory sądowe, położyłyby ten program na łopatki.

2 polubienia

Wielka obwodnica Warszawy jest budowana m.in. pięć minut ode mnie!

2 polubienia

Ta obwodnica to zbawienie. Jakież było moje zaskoczenie, gdy parę lat temu pojechałem do Warszawy, na Okęcie i zamiast stać w korku w Jankach, Raszynie itd., prosto z “gierkówki” wjechałem na piękną trzypasmową trasę, a kawałek dalej zjechałem prawie prosto na Aleję Krakowską. Bardzo mnie cieszy fakt, że jako przyjezdny już nigdy nie będę musiał oglądać Raszyna :slight_smile:

2 polubienia

Mnie szczególnie cieszą bezpłatne drogi ekspresowe. Już teraz na przykład ze Śląska można pojechać nad morze bezpłatną S-ką od Legnicy w górę mapy. Trzeba zapłacić tylko za wrocławski odcinek A4.

1 polubienie

Ufff, ja pamiętam tak straszne korki, że trudno sobie wyobrazić! Ale to było dawno temu.

2 polubienia