Koszt wynajęcia sali

Witam. Mam pytanie, ile kosztuje mniej więcej wynajęcie sali?
Chciałabym wynająć salę w restauracji i zamówić obiad. Nie ma to być typowy szwedzki stół, każdy gość ma dostać swój obiad. W jednym miejscu zaśpiewali mi 120zł za osobę, co uważam za śmieszne, bo to jest prawie cena wesela z pełną całonocną obsługa, kilkoma rodzajami dań, kolacją, obiadem itp.

Co o tym myslicie?

1 polubienie

Zależy od standardu lokalu, od położenia. Inaczej kosztuje w stolicy, inaczej w Pipidówce. Różnie też zapłacisz w tym samym lokalu w zależności od tego, czy wynajmujesz cały lokal, czy jedną salę, czy tylko kilka stolików. o i cena menu może być różna. Wynajęcie całej świetlicy wiejskiej kosztowało 500 zł, z naczyniami, serwetami, dostępem do kuchni, ale bez wystroju, kucharza, kelnerów, sprzątania. Ilość osób się nie liczyła, granicą była ilość krzeseł.

2 polubienia

Musisz podzwonić w różne miejsca, wtedy się zorientujesz. Czasem ludzie zamawiają kilka stolików lub wynajmują część lokalu, a czasem wynajmują cały lokal. Wynajęcie całego lokalu lub jakiejś sali w atrakcyjnym miejscu sprawia, że nie mogą mieć innych klientów, tylko was w tym czasie i nie opłacałoby im się. Na cenę składają się różne czynniki. Miejsce, czas, menu…

2 polubienia

@magda38 Jeśli chcesz wynająć salę na komunię to może być taka cena (niestety). Zwłaszcza teraz kiedy branża gastronomiczna ledwo zipi…

2 polubienia

Ale pani kochana pandemia jest. Zakaz takich imprez. Zrobią ci nalot.

2 polubienia

Z komuniami jest jeszcze inny problem. Wszystkie dzieci z danej parafii idą do I komunii tego samego dnia, a lokali w okolicy zazwyczaj jest mało. W mojej okolicy trzeba rezerwować lokal/salę na co najmniej rok wcześniej.

1 polubienie

Dokładnie - ja rezerwowałem sale następnego dnia jak ogłosili termin komunii, a i tak była juz wolna tylko jedna sala.
120 zł z jedzeniem i obsługa kelnerską? to wcale nie jest dużo (jeśli chodzi o Warszawę, nie wiem jak jest w innych regionach)
A poza tym mam wrażenie, że jest pandemia i restauracje sa zamknięte?
Generalnie trzeba ustalić menu, liczbę osób, kalsę restauracji - bo rozpiętość cen może być naprawde duża. Jesli sie zdecydujesz na pomidorową z ryżem i schabowego z kapusta plus kompot, to 30-40 zł od osoby będzie max. :slight_smile:

2 polubienia