Kto cos wie

o wydawnictwie Illuminatio? O zakonie czytałam teorie sprzeczne.

Dziś, jeżeli ktoś kontynuuje dzieło niejakiego Weishaupta i tworzy jakiś zakon, to zakon ten nie ma żadnego znaczenia. Iluminaci, od których roi się w necie, nie istnieją. I szkoda czasu na czytanie tych bzdur. Na starym Pytamy o tym zakonie sprzed 3 wieków pisałem dość obszernie. A te netowe rewelacje, to takie płaskoziemie w przenośni.

3 polubienia

Ja wiem że dobrze jem.

1 polubienie

Ty wiesz, ile zjesz
i, że masz na dole szpic
i więcej nic… :stuck_out_tongue_winking_eye:

a wiesz ile pijesz? wody oczywiscie, innych plynow wypominac Ci nie bede, jeszcze mam troche weekendowego piwa.

W wodzie to się ryby pier#ą
:beer:

1 polubienie

A ludzie po kątach, choć Ziemia okrągła jest… :beer: :+1:

1 polubienie

To temat dla Fenix / ze starego Pytamy. Oficjalnie jest na FB jako Piotr Gadaj - ma swoją strone i ponad 2000 zainteresowanych :face_with_hand_over_mouth:

1 polubienie

Braki w wiedzy zastępowane są teoriami spiskowymi. Nawet tak niedorzecznymi, jak płaskoziemie czy Iluminaci. Bo trudniej się uczyć niż fantazjować.

2 polubienia

no nie wiem? żeby fantazjowac to trzeba nieco nauk pobrać, natomiast żeby opowiadac bzdury to juz nie :smile_cat: :smile_cat: :smile_cat:

1 polubienie

To jest właśnie to. Zamiast poznawać wiedzę, łatwiej dla wielu jest iść na skróty, bawiąc się w głupoty nie wymagające wysiłku umysłowego. Im więcej tego, tym większe mniemanie o swym rozumie. Nieuzasadnione niczym. Kiedyś nie było takich nośników ukazujących miałkość rozumowa. Dziś, w przekonaniu o swej “mądrości”, łatwo obnaża się swą niemądrość.

1 polubienie

@elsie w pytaniu chodzi o wydawnictwo Illuminatio, a nie o zakon Iluminatów.

image

2 polubienia

Ale @elsie wspomniała o zakonie i poszedłem za tym…

3 polubienia

Sadzac po tytulach, ktore to wydawnictwo proponuje to muszę sie zaopatrzyc w wahadelko na jedwabnej nitce, różdżkę, kryształową kule, czarnego kota i kolejny raz obejrzec trylogie Matrix i Gwiezdne Wojny jako przygotowanie teoretyczne :joy_cat:

3 polubienia

I nie zapominaj o trzykrotnem spluwaniu za lewe ramię.

3 polubienia

I nie jesc po polnocy, bo sie w Gremlina zamienie. :smiley_cat:

2 polubienia

Tylko należy spluwać przez swoje, a nie czyjeś… :stuck_out_tongue_winking_eye:

3 polubienia

A po co to wszystko? Wystarczy do zakonu Iluminatów wstąpić. :rofl:

3 polubienia

Bylby problem w ustaleniu, ktore lewe - od mojej czy opluwanego strony? I nie pluc pod wiatr…

1 polubienie

A kobiety przyjmuja?