Kto jak głosował

Tez mi sie wydaje ze to fake…

Ja głosowałem na swojego prawicowego kandydata.

KLIK

Jeśli to prawda, to zapytam: dlaczego osoby hm… niepełnosprawne umysłowo, które muszą być zamknięte w specjalnych ośrodkach nie mają odebranych praw obywatelskich, choćby w części dotyczącej głosowania? Spora część tych ludzi jest ubezwłasnowolniona. Skoro nie mogą decydować o sobie, to dlaczego mają decydować o losie kraju???
To samo zresztą dotyczy więźniów skazanych za bandytyzm, rozboje, i inne ciężkie przestępstwa. Dlaczego wyrokiem sądowym nie pozbawia się ich praw obywatelskich np. na czas odbywania kary?

1 polubienie

Proste - w więzieniach wygrywa KE, to dla równowagi w psychuszkach wygrywa PIS. To akurat nie żart, PIS dostało 80% w szpitalach dla psychicznie chorych, KE prawie tyle samo w więzieniach :smiley:

2 polubienia

Nie chodziło mi dokładnie o to, jak jest dziś. Zastanawiałam się tak ogólnie dlaczego od lat ludzie ci mimo swoich… braków intelektualnych, czy bardzo złego zachowywania się nie byli i nie są pozbawiani (ograniczani) praw obywatelskich. Jak to wygląda okiem prawnika?
A Twoje dane - jak myślisz, dlaczego więzienia na KE, a umysłowi na PiS? Tak sami? z własnej woli? czy pod przymusem, albo podstępem?

A kto ma decydować o odebraniu praw obywatelskich? Ja bym się wahał odebrać komukolwiek, bo w przyszłości ktoś może mi odebrać…

1 polubienie

Oczywiście sąd. Przy orzekanie np dożywocia dodatkowo pozbawienie praw wyborczych.

Pomyłek sądowych i lekarskich jest pełno. A co dalej? Może zabrać prawo głosu tym, co podatków nie płacą? Albo mają inny kolor skóry? :stuck_out_tongue_winking_eye:

wegetarianom, mysliwym i rowerzystom.
ale to przeciez juz przerabialismy.
z psychuszkami i odbieraniem praw obywatelskich tak czesto bylo w PRL. zwlaszcza to drugie okresowo jako kara uzupelniajaca,
a przy wyrokach smierci to chyba z urzedu (nie mam kogo zapytac, ale cos mi sie tak kojarzy)

1 polubienie

To jakie rozwiązanie byłoby lepsze?

Zdaje się że to Churchil powiedział, że demokracja to najgorszy system, ale lepszego nie ma @gra :grinning:

3 polubienia

Osoba ubezwłasnowolniona nie ma praw wyborczych. Wynika to już z przepisów Konstytucji. Ale w zakładach psychiatrycznych nie ma wyłącznie osób ubezwłasnowolnionych. Niektórzy tam przebywają za własną zgodą.

3 polubienia

Gra problem polega na tym że w więzieniach 80% ludzi siedzi za duperele. Powinni dostać prace społeczne a siedzą i marnują swoje życie i innych kasę. A dlaczego głosują przeciw PIS? bo PIS zaostrza i tak ostre przepisy. Każdy kto straci nawet miesiąc życia przez innego będzie go nie lubił.

2 polubienia

a niektorzy tylko na obserwacji… @anon44086484

2 polubienia

Osoba ubezwlasnowolniona,nie ma praw wyborczych,ani tez innych praw decyzyjnych.
Nie kazdy chory psychicznie jest ubezwlasnowolniony,o tym decyduje sad,nie lakarz.