Kto ze znanych ludzi ma taką samą datę urodzin jak Ty?

Jeszcze raz dziekuje wszystkim za życzenia. A ponieważ wszystkie media mówią o 80-leciu Micka Jaggera jakie przypada dziś, chcialem zapytać was jakie to znane osoby urodziły się tego samego dnia co Wy? Można to sprawdzić w Wikipedii wpisujac odpowiednią datę.
Oprocz lidera Rolling Stonesów, 26 lipca urodzili sie również:
George Bernard Shaw
Aldous Huxley
Stanisław Drzewiecki - wynalazca
Roger Taylor - perkusista Queen
Sandra Bullock.
W sumie - niezle towarzystwo! Fajnie byloby zrobic wspólną imprezę z tymi, którzy jeszcze żyją. :smiling_face:

A wy pochwalicie sie z kim świetujecie?

5 polubień

To wg polskiej wiki.
No tak herbatka z pierwszą żoną Henryka VIII, Katarzyną, nalewana przez imc Mazariniego, przy muzyce Beethovena granej przez Bennego Anderssona z ABBA. Przysluchujac sie barwnym opowiesciom tworczyni ruchu scautgirl Agnes Baden-Powell i Philipa K. Dicka.
Dysonansem bylby jednak król Belgów Leopold I Koburg tatuś Leopolda II (tego od Konga).
Sytuacje mogliby uratować jeszcze Jane Austen, “bialy generał” Antón Denikin, i kolega po fachu Dicka, Arthur C. Clarke zabierajac wszystkch w odyseje kosmiczna.
A calosc spotkania namalowac Vasili Vasílievich Kandinsky. I tak by nikt nie wiedzial o co chodzi?

5 polubień

u mnie sami nieznani :pensive:

3 polubienia

Już się tym kiedyś chwaliłem

Konfucjusz
Brigitte Bardot
Mieczysław Czechowicz
Kasia Bujakiewicz
Martyna Wojciechowska
i Andrzej Zeńczewski - jeden z tych z poniższego zespołu:

6 polubień

Co tam dzień i miesiąc? Co tam znani ludzie? Ja swój rok urodzenia kojarzę przede wszystkim z wybuchem elektrowni atomowej w Czarnobylu i z premierą pierwszej części mojej ulubionej serii gier “Adventure Island”.

4 polubienia

Ja kojarzę sobie ten mój dzień również ze świętem narodowym Czech - państwem które lubię i często odwiedzam.

4 polubienia

No patrz, ja tez Pepikow lubie, no, może nie ich celników.
Ale celnik to bez wzgledu na narodowosc jakas dziwna odmiana czlowieka…

4 polubienia

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image

I jeszcze mój ojciec i moja bratanica.

6 polubień

W.Broniewski,aktor Andrzej Zaorski,demoniczny aktor Wes Studi…Tego dnia, w 1936 roku,przyszedl na świat obecny papiez,Jorge Mario Bergoglio…
Natomiast w 1949 roku,urodzil się jeden z moich ulubionych wokalistow,Paul Rodgers,znany przede wszystkim z grupy Free…
I jeszcze dwa nazwiska…Tatjana Kazankina,radziecka mistrzyni na 800 oraz 1500 m.oraz doskonale znany [choć może nie z nazwiska] aktor, Bill Pullman [Ja Cię kocham a Ty spisz].
Znalazlem takze włoskiego kolarza,medaliste mistrzostw świata,Moreno Argentina…

5 polubień

Dzień moich urodzin nie jest jakimś szczególnym powodem do chwalenia … a może ja nie czuję potrzeby chwalenia się.
Ze statystyk serwowanych przez Wikipedię podam tylko, że spośród 146 mniej lub bardziej ważnych wydarzeń historycznych w Polsce i na świecie, pierwszym zapisanym był wybór pewnego rzymskiego cesarza. Co do urodzonych tego dnia, wymienionych jest 535 osób, które w jakiś sposób zasłużyły sobie, by być wspomnianymi się na tej liście, którą otwiera pewien włodarz Turyngii. Darujcie, ale nie będę wymieniał wszystkich pozostałych. Dodam jedynie, że dokładnie tego samego dnia co ja urodzili się:
-amerykańska pisarka, celebrytka, osobowość telewizyjna
-hiszpański piłkarz
-zimbabwejski piłkarz
-amerykański reżyser, scenarzysta i producent filmowy
-indyjski aktor
-polska aktorka
-polski piłkarz ręczny
… artystycznie i sportowo. :wink:

5 polubień

Tego dnia urodzili się:
Richard Gere
Mieczyslaw Hryniewicz
Wojciech Banach
Robert Gawliński
Kinga Preis

I juz wiem dlaczego np p Kinge tak lubię!

A przede wszystkim tego dnia “urodziła się”, SOLIDARNOŚĆ.

6 polubień

Miałem okazje poznać jednego z idoli mojej mlodości,Mieczysława Hryniewicza.Było to w radiowych czasach,27-28 lat temu…Niesamowicie wesoły,pogodny człowiek!
Aż mnie zaskakiwał ten całkowity brak bariery typu gwiazda-publika.Nic z tych rzeczy!

5 polubień

Stan. Ale nie stan borys. Stan wojenny :rofl::rofl::rofl:

5 polubień

No tak… To masz jeszcze jedna kolezanke w tej biedzie, moja przyjaciolke z podstawowki. Z ktorej to urodzin wracałam w feralna noc, w zwiazku z tym o stanie wojennym dowiedzialam sie chyba nawet pozniej od prezesa :dizzy_face::rofl:

3 polubienia

spotkałem kilkoro ludzi (osobiście) z tą zamą datą urodzin co ja.
Ze znanych nie znam nikogo.

3 polubienia

Którego, jeśli nie chcesz utrzymać w tajemnicy dnia swych urodzin?

1 polubienie

Nie dzielę dnia swych urodzin z “pomnikami” na miarę Einsteina, Kopernika czy Leonardo da Vinci, itp… Wiki pokazuje 365 nazwisk, ale ja 80% ich nie znam.
Ale, jeżeli ktoś wie kim był August Hlond, to będzie znał mój dzień urodzenia, zresztą tu na forum znany.

3 polubienia

Wiedziałem, że jakbym podał, to byś wiedział… :wink:

1 polubienie

hehe, po to właśnie “chytrze” zapytałem… :grinning:

2 polubienia

Chytrze…? Przypomniały mi się “Szelmowstwa Lisa Witalisa”. :smiley:
Jednakowoż na podstawie podanych przeze mnie informacji wciąż możliwe jest to do ustalenia.

1 polubienie